BeinCryptoKriptohaber

Oklahoma, Bitcoin Madenciliğini ve Kişisel Velayeti Korumak İçin Yasayı Geçirdi

Oklahoma Valisi J. Kevin Stitt, Bitcoin’in vatandaşları tarafından kendi kendine saklanmasına izin veren ve kapsayıcı bir finansal ortamı teşvik eden HB3594 yasasını imzaladı.

HB3594, 13 Mayıs’ta vali tarafından yasalaştırılarak Oklahoma’yı ABD’nin kripto para birimi endüstrisini düzenleme çabalarında ön sıralara yerleştirdi.

Oklahoma, Bitcoin Madenciliğine ve Kendi Gözetimine İzin Verecek

yeni yasa Oklahoma’nın kripto ödemelerini yasaklamayacağını veya sektör vergileri veya ücretleri oluşturmayacağını şart koşuyor. Ancak bazı dijital varlık madenciliği ve madencilikle ilgili işletmelere yetki verecek.

HB3594 kripto kullanıcılarına kişisel velayet gibi avantajlar sunacak cüzdan ve mal veya hizmet satın almak. Kripto para birimleri aynı zamanda ödeme yöntemi olarak da işlev görecek. Bu arada, kripto madenciliğine yalnızca yerel gerekliliklere uygun olması durumunda izin verilecek.

“Oklahoma Eyaletinde bir işletmeyi işletmek yasal olacaktır. düğüm Belgede, bir blockchain protokolüne veya bir blockchain protokolü üzerine inşa edilmiş bir protokole bağlanmak ve dijital varlıkları bir blockchain protokolü üzerinde aktarmak veya bir blockchain protokolü üzerinde staking’e katılmak amacıyla” ifadeleri yer alıyor.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 13 Bitcoin Borsası ve Platformu

Oklahoma Bitcoin Derneği, eyaletin ABD’de BTC madenciliği ve kendi kendine saklama haklarını yasal olarak koruyan ilk eyalet olduğunu bildirdi.

CEO’su Satoshi Eylem Fonu Dennis Porter, yasayı teşvik edeceği için olumlu değerlendirdi kripto şirketleri Oklahoma’da faaliyet gösterecek. Hatta Bitcoin madenciliğinin rüzgar ve sürdürülebilir enerji projeleri yaratabileceğine de dikkat çekti.

Porter, “İster rüzgar çiftliği kesintilerini yönetiyor ister terk edilmiş petrol kuyularından metan emisyonlarını azaltıyor olsun, #Bitcoin madenciliği boşa harcanan ve mahsur kalan enerjiden para kazanabilir, yerel altyapıdan faydalanabilir ve teknoloji patlamasının geride bıraktığı kırsal alanlarda fırsatlar yaratabilir.” söz konusu.

Oklahoma katılır Aralarında Louisiana, Ohio, Mississippi ve Güney Carolina’nın da bulunduğu 11 eyalet daha Bitcoin’i korumaya yönelik önlemler alıyor. Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri’nde artan düzenleyici baskılar devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Eduardo Venegas, https://beincrypto.com/oklahoma-passes-law-protect-bitcoin-self-custody/

Diğer Yazılar

1 of 4.673

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir