BeinCryptoKriptohaber

OKX Dubai Lisansını Aldı ve Binance Tayland Borsasını Başlattı

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan OKX, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) stratejik bir genişlemeye işaret ederek Dubai’de düzenleyici lisans aldı.

Bu hareket, BAE’nin küresel bir kripto endüstrisi olma tutkusuyla uyumludur. Bu vizyon, Mart 2022’de Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Otoritesi’nin (Vara) kurulmasıyla da desteklenmektedir.

OKX, Dubai Genişlemesi için Yeşil Işık Lisansı Aldı

OKX’in MENA bölgesi Genel Müdürü Rifad Mahasneh, bu genişlemenin önemini vurguladı. Mahasneh’in yorumu şu şekilde:

“Buna ezber bozan bir bakış açısıyla bakıyoruz çünkü artık BAE’deki hem perakende hem de kurumsal müşterileri hedefleyebiliyor ve onların yerel para birimlerinde para yatırma ve çekme işlemlerine izin verebiliyoruz.”

Ayrıca yaklaşan bir lansman için belirli koşulların karşılanması amacıyla Vara ile devam eden işbirliğinden de bahsetti.

Devamını oku: OKX İncelemesi 2024: Lider Kripto Borsası İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Bu gelişme sadece OKX için bir dönüm noktası değil aynı zamanda daha geniş bir eğilimi de yansıtıyor. Birçok Hintli kripto firması Dubai’ye taşınıyor. Bu göç, Hindistan’ınkiyle tamamen çelişen düzenleyici ortamdan kaynaklanıyor. sıkı kripto düzenlemeleri ve yüksek vergilendirme.

CoinDCX’in CEO’su Sumit Gupta, Bu eğilime dikkat çekti,

“Birçok Web3 kurucusu Dubai veya Singapur’u merkez olarak tercih ediyor çünkü düzenlemeler konusunda netlik ve kesinliğe sahipler ve daha fazla topluluk desteğine sahipler.”

Binance Tayland Onaylı Borsayı Başlatıyor

Bu arada, bir başka kripto para merkezi olan Binance, Tayland’da bir dijital varlık borsasının başlatılmasıyla Güneydoğu Asya’ya adım atıyor.

Şu anda Binance.th yalnızca davetle girilebilen bir platformdur. O olacak 2024’ün başlarında halka sunulması. Girişim Gulf Energy Development ile ortaklaşa çalışıyor. Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan onay alarak Binance’in küresel erişiminde önemli bir genişlemenin sinyalini verdi.

Devamını oku: Binance İncelemesi 2024: Sizin İçin Doğru Kripto Borsası mı?

Ancak Tayland’a genişlemenin zorlukları da var. Kripto dolandırıcılık ülkede büyük endişe yarattı. Bu teşvik etti Binance, Tayland kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapacak Bu suç faaliyetleriyle mücadelede.

Borsa, “Kimseye Güvenme Operasyonu” da dahil olmak üzere iki büyük operasyonda çok önemli bir rol oynadı. Bu operasyonda ‘hedeflendi’domuz kesimi dolandırıcılığı277 milyon doların üzerinde değere sahip varlığa el konulmasına yol açtı.

OKX, hizmetlerini BAE’de başlatmaya hazırlanırken ve Binance gözünü Tayland’a dikerken, bu hamleler Asya kripto sektöründe önemli bir anı temsil ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergelerine uygun olarak BeInCrypto tarafsız ve şeffaf raporlamayı taahhüt eder. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir.
Bu makale başlangıçta geniş bir kaynak yelpazesinden bilgi çıkarmak, analiz etmek ve düzenlemek için tasarlanmış gelişmiş bir yapay zeka tarafından derlendi. Veri merkezli içerik sağlayarak kişisel inançlardan, duygulardan veya önyargılardan uzak çalışır. BeInCrypto’nun editoryal standartlarına uygunluğunu, doğruluğunu ve bağlılığını sağlamak için, bir insan editör makaleyi titizlikle inceledi, düzenledi ve yayınlanmak üzere onayladı.

kaynak: Kyle Baird, https://beincrypto.com/okx-binance-asian-footprint-dubai-license-thailand-exchange/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir