BeinCryptoKriptohaber

Önde Gelen Hisse Senedi Firması, Bitcoin Fiyatının 280.000 Dolara Ulaşacağını Söyledi

JMP Securities, Bitcoin’in değerinde eşi benzeri görülmemiş bir artış olacağını ve potansiyel olarak 280.000 dolara ulaşacağını öngörüyor.

Bu tahmin firmanın en son araştırma raporundan geliyor. Önümüzdeki üç yıl içinde spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) 220 milyar dolarlık önemli bir akış öngörülüyor. Bu, yatırımcıların kripto para birimine artan ilgisini yansıtıyor ve Coinbase’in bu gelişmelerden faydalanmasını sağlıyor.

Bitcoin Fiyatı 280.000 Dolara

JMP raporu, lansmandan iki ay sonra girişlerin 10 milyar dolara ulaştığı spot Bitcoin ETF’lerinin dikkate değer yolculuğunu vurguluyor. Analistlere göre bu kadar şaşırtıcı bir rakam, çok daha büyük bir trendin başlangıç ​​aşamasını temsil ediyor.

ETF onayının katalizör görevi görmesi nedeniyle bu girişlerin artmaya devam etmesi bekleniyor. Gerçekten de, CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, döviz akışının devam etmesi durumunda “satış tarafında bir likidite krizinin” yakın olduğunu vurguladı. Bitcoin’e kurumsal yatırımlar devam ediyor.

“Spot Bitcoin ETF girişi durana kadar ayılar bu oyunu kazanamaz… Bu gidişle 6 ay içinde satış tarafında bir likidite krizi göreceğiz… Satış tarafında bir likidite krizi meydana geldiğinde, bir sonraki döngüsel zirvesi beklentilerimizi aşabilir sınırlı satış tarafı likiditesi ve zayıf sipariş defteri nedeniyle,” dedi Ju söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Bitcoin ETF Varlıkları
Bitcoin ETF Holdings. Kaynak: CryptoQuant

Bu iyimser görünümün merkezinde, yeni sermayenin Bitcoin fiyatı üzerindeki potansiyel çarpan etkisi yer alıyor. Aralarında Devin Ryan’ın da bulunduğu JMP analistleri, 220 milyar dolarlık bir girişin, kripto para biriminin piyasa değerini katlanarak artırabileceğini ve bunun Bitcoin başına 280.000 dolarlık bir değerlemeye yol açabileceğini ifade etti.

Bu projeksiyon, yeni sermayenin yaklaşık 25X’lik tahmini mevcut çarpanına dayanmaktadır. Bu nedenle, Bitcoin’in genel piyasa değeri üzerinde önemli bir etki olduğunu öne sürüyor.

İlginç bir şekilde, JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, son dönemdeki akının aslında sermayenin borsalar gibi geleneksel kripto platformlarından Bitcoin ETF’lerine kaymasından kaynaklanabileceğini belirtti. Ancak gelecekte bu durumun değişebileceğini de kabul etti.

“Kripto borsaları, spot Bitcoin ETF lansmanından bu yana yaklaşık 7 milyar dolarlık kümülatif Bitcoin çıkışı gördü. Başka bir deyişle, perakende yatırımcıların yeni oluşturulan ETF’lere net akışının 9 milyar dolar yerine 2 milyar dolara yakın olması daha muhtemel” dedi Panigirtzoglou.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Panigirtzoglou, spot Bitcoin ETF pazarının önümüzdeki iki ila üç yıl içinde 62 milyar dolara çıkacağına dikkat çekti. Ve Coinbase JMP Securities’in COIN hissesi için fiyat hedefini 220 $’dan 300 $’a ayarlamasıyla büyüyen ETF pazarından faydalanmak için iyi bir konuma sahip.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/jmp-securities-bitcoin-price-prediction/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir