Crypto BriefingKriptohaber

Pantera Capital, FTX mülkünden 250 milyon dolarlık SOL satın almayı planlıyor

Bu makaleyi paylaş

Pantera Capital kısa süre önce iflas eden FTX borsasının mülkünden indirimli oranda 250 milyon dolar değerinde Solana (SOL) tokeni satın almak için fon topladığını duyurdu.

Bilgiye göre Elde edilen Bloomberg tarafından Pantera, FTX’in varlıklarından SOL tokenlarının satın alınmasını kolaylaştırmak için Pantera Solana Fonu’nu başlatıyor. Firma, tokenleri SOL başına 59,95 $ indirimli fiyattan almayı hedefliyor; bu, token başına yaklaşık 142 $ olan mevcut piyasa fiyatından yaklaşık %57 daha düşük. Pantera, FTX mülkünün toplam Solana token arzının %10’unu temsil eden yaklaşık 5,4 milyar dolar değerinde yaklaşık 41 milyon SOL tokenı tuttuğunu iddia ediyor.

Özellikle, bağış toplama programı, potansiyel yatırımcıların, tokenleri hareket ettiremeyecekleri dört yıla kadar bir hak kazanma süresini kabul etmeleri gerektiğini belirtiyor. Fon ayrıca %0,75 yönetim ücreti ve %10 performans kesintisine tabidir.

FTX, BlockFi ile ‘prensipte’ anlaşmaya vardı

Bu, FTX’in Alameda Research ile birlikte borsanın BlockFi ile ‘prensipte’ bir anlaşmaya vardığı yakın tarihli bir gelişmenin ardından geldi. A mahkemeye başvuru 6 Mart’ta New Jersey’deki bir iflas mahkemesinde BlockFi ile FTX-Alameda arasındaki prensip anlaşması açıklandı. Hâlâ mahkeme onayı bekleyen anlaşma, BlockFi’ye yaklaşık 874 milyon dolar kazandıracak ve FTX tarafından yapılan tüm suçlamalar düşecek.

Onaylandıktan sonra BlockFi, FTX’ten 185 milyon dolar ve Alameda Research’ten 689 milyon dolar alacak. Bunlardan ilki, BlockFi’nin çöküşü sırasında elinde bulundurduğu müşteri varlıklarının toplam tutarı, ikincisi ise Alameda tarafından verilen toplam kredi miktarıdır. Anlaşmada ayrıca öncelik de yer alıyor 250 milyon dolarlık teminatlı talep FTX’in yeniden yapılanma planı onaylandıktan sonra BlockFi için.

Hem BlockFi hem de Pantera, FTX tarafından 2020 yılında satın alınan bir portföy şirketi olan Blockfolio’nun yatırımcılarıdır. Bu yatırım, Pantera Capital için FTX’e sınırlı maruz kalma ile sonuçlanmıştır; Blockfolio yatırımından kaynaklanan FTX riski, firmanın toplam varlıklarının yaklaşık %2’sini oluşturmaktadır. yönetim altında (AUM).

Yeniden yapılanma ve yeni finansman beklentileri

FTX’in indirimli SOL varlıklarının Pantera’ya satışı, potansiyel olarak FTX mülkünün ihtiyaç duyduğu fonları sağlayabilir ve tasfiye memurlarının artık iflas etmiş olan kripto borsasının yatırımcılarına geri ödeme yapmaya ve etkilenen kullanıcılara ödeme yapmaya başlamasını sağlayabilir. Özellikle, FTX’in alacaklıların fonlarını geri almak için yeni yollar aradığı ve yakın zamanda yapay zeka şirketi Anthropic’in 1 milyar dolardan fazla hissesini boşaltma izni aldığı bildiriliyor.

Bu arada Solana (SOL) tokeni, CoinGecko’nun verilerine göre son 24 saatte %11,7 artışla (tahmin) 142,45 dolardan işlem gördü ve haftalık grafikte %10’un üzerinde kazanç elde ederek kayda değer fiyat hareketleri yaşadı.

Önerilen Pantera Solana Fonu, indirimli FTX varlıklarından yararlanmayı amaçlıyor ve FTX mülkünün yeniden yapılandırma çabaları arasında potansiyel olarak cazip bir yatırım fırsatı sunuyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/pantera-capital-250-million-sol-purchase-ftx/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir