Crypto BriefingKriptohaber

Paxos, yeniden temellendirilmiş, getiri sağlayan stabilcoin olan Lift Dollar’ı piyasaya sürdü

Bu makaleyi paylaş

Paxos, BAE merkezli kuruluşu Paxos International aracılığıyla Lift Dollar (USDL) adlı yeni bir stablecoin’i piyasaya sürdü. USDL, ABD Hazine tahvillerinin getirileriyle uyumlu, yaklaşık %5’lik programatik bir günlük oran sunarak, sahipleri için getiri elde etmek üzere tasarlanmıştır.

Stablecoin, Abu Dhabi Global Market’in (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Otoritesi (FSRA) tarafından düzenlenmektedir ve PayPal USD (PYUSD), Pax Dollar (USDP) ve Pax Gold gibi Paxos tarafından ihraç edilen diğer stabilcoinlere benzer şekilde yapılandırılmıştır ( PAXG).

Bu stabilcoinler, ABD doları ile 1:1 eşleştirilir, kısa vadeli ABD devlet tahvilleri ile desteklenir ve ihtiyatlı bir düzenleyici tarafından denetlenir ve varlıklar potansiyel iflas durumlarından uzakta konumlandırılır.

Paxos, ürünün “getiriyi kullanıcıların cüzdanlarına sorunsuz bir şekilde dağıtmak için yeniden temellendirme adı verilen teknik bir mekanizmadan yararlandığını” açıklıyor.

Paxos CEO’su Charles Cascarilla, USDL’nin risksiz kuru mümkün olan en güvenli şekilde demokratikleştirerek dolara erişimi demokratikleştirmenin ötesine geçtiğini iddia ediyor. Stablecoin, lansman sırasında özellikle dağıtım ortakları Ripio, Buenbit ve TiendaCrypto aracılığıyla tüketicilere sunulacak olan Arjantin’e odaklanıyor.

Şirket bir basın açıklamasında, “USDL, bir Ethereum akıllı sözleşmesi kullanarak rezervlerinden elde edilen getiriyi, token sahibinin herhangi bir ek adım atmasına gerek kalmadan günlük olarak uygun cüzdan adreslerine dağıtır” dedi.

Bununla birlikte, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından getiri sağlayan bir stablecoin bir menkul kıymet olarak görülebileceğinden, düzenleyici rehberlik eksikliği nedeniyle USDL ABD’de kullanılamayacak.

Özellikle stabilcoin, BAE (ADGM hariç), Birleşik Krallık, Avrupa Birliği, Kanada, Hong Kong, Japonya ve Singapur dahil olmak üzere diğer bazı yargı bölgelerinde yaşayanlar için de mevcut değildir.

Paxos International, dünya çapında banka hesabı olmayan veya banka hesabı olmayan ve dolara erişimi olmayan hedef kitleyi hedeflemeyi amaçlamaktadır. Şirket, stabilcoin pazarının önümüzdeki beş yıl içinde önemli ölçüde büyüyeceğine inanıyor ve mevcut rakiplerden pazar payı alırken bu büyümenin büyük bir kısmını yakalamayı hedefliyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/paxos-lift-dollar-yield/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir