Crypto BriefingKriptohaber

PayPal, PYUSD stablecoin’ini Ethereum’un ötesine taşımak için Solana’yı seçti

Bu makaleyi paylaş

PayPal’da var duyuruldu Şirketin, Ethereum ekosisteminin ötesine ilk hamlesini işaret eden stabilcoini PayPal USD’yi (PYUSD) genişletmek için Solana blok zincirini seçtiğini söyledi.

Bu entegrasyon, kullanıcıların daha düşük maliyetle işlem yapmalarını sağlamayı ve günlük satın alımlarda ödeme yöntemi olarak PYUSD kullanımına odaklanmayı amaçlıyor. Duyuru, Solana’nın SOL tokeninin piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para olarak hareket etmesiyle birlikte geldi ve Franklin Templeton’un tahminleri Solana’nın en büyük kripto para olacak şekilde konumlandığını öne sürdü. üçüncü büyük kripto varlığı Bitcoin ve Ethereum’dan sonra.

PayPal’ın blockchain bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı Jose Fernandez da Ponte, Solana’nın PYUSD için blockchain’iyle entegrasyonun, büyüyen dijital ekonomide tüketici ve satıcı deneyimlerini geliştirmek için “hızlı, kolay ve ucuz bir ödeme yöntemi” sağlayacağını iddia ediyor.

Solana’nın blockchain teknolojisi saniyede 65.000 işlemi 0,0025 $ gibi düşük bir maliyetle gerçekleştiriyor. 1 ila 50 dolar arasında değişen ücretlerle saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilen Ethereum ile karşılaştırıldığında (yoğunluk sırasında, maksimum gas ücretleriyle). CoinGecko yakın zamanda bir çalışma yayınladı Solana’nın ortalama TPS’sinin Ethereum’dan 46 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.

Bu, bu rakamlara dayanarak Solana’daki işlemlerin bir dakikadan daha kısa sürede tamamlanabileceği, Ethereum’da ise aynı aktarımın birkaç dakika sürebileceği anlamına geliyor. Bir rapora göre, Solana’nın stabilcoin transferleri için bir ağ olarak kullanımı geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttı. çalışmak Artemis tarafından yürütülmektedir.

PayPal’a göre, kullanıcıları PYUSD için zincirden bağımsız bir deneyimde Venmo cüzdan kullanıcılarına katılacak, bu da varlıkların tutulduğu ağdan bağımsız olarak stabilcoin bakiyelerinin birleştirileceği anlamına geliyor. Bu kusursuz entegrasyon, kullanıcıların temel blockchain altyapısı hakkında endişelenmeden stabilcoin fonlarını kolayca yönetebilmelerini sağlar.

Avantajlarına rağmen Solana blok zinciri, öncelikle tekrarlanan ağ kesintileriyle ilgili zorluklarla karşı karşıyadır. En son olay şubat ayının başlarında meydana geldi. işlemler azaldı neredeyse beş saat boyunca. Bu sorunları çözmek ve Solana’nın genel güvenilirliğini ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için Firedancer adlı bir yükseltmenin önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/paypal-solana-pyusd-expansion/

Diğer Yazılar

1 of 5.254

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir