BeinCryptoKriptohaber

Polygon Kurucusu Web3’ün İnternette Başarıya Ulaşması Gerektiğini Açıkladı

Polygon kurucusu Sandeep Nailwal, mevcut internetle karşılaştırıldığında Web3’ün uzun vadeli başarısı için iki temel faktörü açıklıyor.

Nailwal, sınırsız ölçeklenebilirliğin ve blockchainlerin iletişim kurma yeteneğinin çok önemli bir faktör olduğunu vurgulayarak bireylerin çeşitli merkezi olmayan profiller arasından seçim yapma özgürlüğüne sahip olmasının gerekliliğini vurguluyor.

Polygon’dan Sandeep Nailwal Web3 Gereksinimlerini Özetliyor

Nailwal, X’te (eski adıyla Twitter) yakın zamanda yayınlanan bir gönderide, kullanılabilirliği artırmak için kullanıcı merkezli tasarım ve etkileşimin öneminin yanı sıra blockchain ağlarının sorunsuzca genellikle birlikte çalışabilirlik olarak bilinen, birbirleriyle etkileşime girer.

“Kesintisiz kullanıcı deneyimi ve zincirler arası şekillendirilebilirlik bir süre sonra düzeltilecektir. Ethereum + Rollups/Validium tasarımı, web3’ü internet ölçeğine ölçeklendirmenin tek yoludur.”

Nailwal ayrıca Polygon’un toplu blok zincirlerden oluşan bir ağ oluşturmak için çaba gösterdiğini açıklıyor.

“Polygon’da yalnızca bu son durum olan “Gezegen ölçeğinde blockchain ağı” oluşturmakla ilgileniyoruz.

Bu arada DCinvestor, X’teki 236.900 takipçisine, Layer-2’nin tanıtılmasının önümüzdeki yıllarda blockchain’lerin başarısı için kritik öneme sahip olacağını açıkladı. Köprüleme ve birlikte çalışabilirlik çözümlerinin “hala üzerinde çalışmaya ihtiyaç duyduğunu” ancak bunlar üzerinde çalışmamanın uzun vadede risk yaratabileceğini belirtti.

“Her şeyin, diğer her şeyin tüm durumuyla uyumlu olması gerekmez ve tıkanıklık dönemleri risk yaratır.”

Spherical Insights’ın son verilerine göre, küresel blockchain birlikte çalışabilirlik pazarının 2030 yılına kadar 1,98 milyar doları aşması bekleniyor.

Küresel Blockchain Birlikte Çalışabilirlik Piyasası.  Kaynak: Küresel Bilgiler
Küresel Blockchain Birlikte Çalışabilirlik Piyasası. Kaynak: Küresel Bilgiler

Devamını oku: Polygon ve Loopring: Ethereum Layer-2 Çözümleri Karşılaştırıldı

Blockchain Birlikte Çalışabilirliği: Bankalar İçin Önemli Bir Konuşma Konusu

Blockchain birlikte çalışabilirliği son zamanlarda sektörde önemli bir tartışma konusu olmuştur.

Bu arada Eylül 2023’te Router Protokolü CEO’su Ramani Ramachandran BeInCrypto’ya şunları söyledi: Birlikte çalışabilirliğin geliştirilmesine doğru geçiş Bitcoin ile, özellikle gelişen Katman 2 çözümleriyledaha bağlantılı bir blockchain ekosistemine yönelik yaygın arzuyu gösteriyor.

“Bitcoin’in rolü, birlikte çalışabilirlik sayesinde önemli ölçüde gelişebilir. Bitcoin’in doğrudan etkileşime geçmesini sağlayacak DeFilikidite ve teminat seçenekleri sunuyor.”

Bununla birlikte, dünya çapındaki büyük bankalar, tokenize edilmiş varlık alımlarını gerçekleştirmek için zincirler arası birlikte çalışabilirlikle ilgileniyor.

Devamını oku: Çokgen (MATIC) Nedir?

Avustralya’nın önde gelen bankası Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ), Chainlink’in zincirler arası birlikte çalışabilirlik protokolü (CCIP).

Bu arada ANZ Portföy Lideri Nigel Dobson, bunun dünya çapındaki büyük bankalar için sıcak bir konu olduğunu açıkladı:

“Yakın tarihli bir EY raporuna göre, kurumsal yatırımcıların yüzde 93’ü bunların uzun vadeli değerlerine inanıyor ve bankalar tokenize edilmiş varlıkları içeren kullanım örneklerini giderek daha fazla araştırıyor.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/polygon-founder-sandeep-nailwal-web3-success/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir