BeinCryptoKriptohaber

Polygon (MATIC) Fiyatı 770 Günlük Trend Çizgisinin Üzerine Çıkabilir mi?

Çokgen (MATİK) 770 günden fazla süredir devam eden uzun vadeli alçalan direnç trend çizgisinden kurtulmaya çalışıyor.

MATIC ayrıca kısa vadeli alçalan direnç trend çizgisi altında işlem görüyor. Çıkacak mı yoksa reddedilecek mi?

Poligon Uzun Vadeli Dirençle Mücadele Ediyor

Haftalık zaman çerçevesi görünümü şunu gösteriyor: MATIC Haziran 2022’den bu yana arttı. Ekim 2023’te daha yüksek bir dip yarattı ve sonrasında yükselişini hızlandırdı.

Yukarı yönlü harekete rağmen MATIC tüm seviyelerden çıkamadı.Uzun vadeli azalan direnç trend çizgisi 770 gün boyunca varlığını sürdürüyor. Aksine, fiyat dört başarısız kırılma girişiminde bulundu (kırmızı simgeler). Şimdi trend çizgisinin altında işlem görüyor.

Poligon (MATIC) Fiyat Hareketi
MATIC/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) karışık bir okuma verir. Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. Haftalık RSI düşerken hala 50’nin (yeşil daire) üzerinde.

MATIC Fiyat Tahmini: Sonraki Hareket Yukarı mı Aşağı mı?

Fiyat hareketi ve RSI’dan gelen karışık veriler nedeniyle günlük zaman dilimi görünümü, trendin yönünü teyit etmeye yardımcı olmuyor. Fiyat hareketi şunu gösteriyor MATIC alçalan direnç trend çizgisinin altına düştü yılın başından beri.

Fakat, MATIC 0,72 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor ve kaçmaya çalışır.

Ayrıca günlük RSI 50’nin altında olmasına rağmen artıyor. Yani fiyatın direnç trend çizgisinden kırılması veya reddedilmesi, fiyatın yönünü belirleyebilir. gelecekteki MATIC trendinin yönü.

Poligon (MATIC) Fiyat Düşüşü
MATIC/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Başarılı MATIC kırılması %30’luk bir artışı tetikleyebilir 1,03 dolarlık bir sonraki dirence. Tersine, trend çizgisinin reddedilmesi, en yakın destek olan 0,62 dolara doğru %20’lik bir düşüşe neden olabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/polygon-matic-price-trend-line/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir