BeinCryptoKriptohaber

Ripple CEO’su ABD Hükümetinin Tether’ı Hedeflediği Konusunda Uyardı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD hükümetinin dünyanın en büyük kripto para ihraççısı Tether’i hedef aldığı konusunda uyardı stabilcoin piyasa kapitalizasyonuna göre.

Garlinghouse bu açıklamayı, Chris Vasquez ile World Class podcast’in yeni bölümünde konuşurken yaptı.

ABD Hükümeti Tether’ın Peşinde

Garlinghouse’a göre ABD’nin ABD’ye karşı olası eylemi stabilcoin ihraççı kripto alanında önemli bir kesintiyi tetikleyebilir.

“ABD Hükümeti Tether’in peşine düşüyor. Bu benim için açık. Tether’i ekosistemin çok önemli bir parçası olarak görüyorum ve ekosistemin geri kalanı üzerindeki etkisini nasıl tahmin edeceğimi bilmiyorum.” Garlinghouse söz konusu.

Bu iddia, USDT’nin terör örgütleri tarafından sömürüldüğüne ilişkin bulguların ortaya çıktığı bir dönemde ortaya çıktı. ABD’nin mali kısıtlamalarından kaçınmak için yaptırım uygulanan ülkeler. Nisan ayında, ABD Hazine Müsteşar Yardımcısı Adewale Adeyemo, Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vererek, Rusya’nın ekonomik yaptırımlardan kurtulmak için Tether’in USDT’si gibi alternatif ödeme yöntemlerini giderek daha fazla kullandığını vurguladı.

Adeyemo, “Rusya’nın, yaptırımlarımızı aşmak ve savaş makinesini finanse etmeye devam etmek için stabilcoin bağı da dahil olmak üzere giderek daha fazla alternatif ödeme mekanizmalarına yöneldiğini gördük.” yazdı.

Eş zamanlı olarak bir BM raporu da yaygın kullanıma ışık tuttu. kara para aklamaya yönelik kripto para birimleriTRON blok zincirindeki USDT, özellikle yasa dışı çevrimiçi kumar platformlarında öne çıkan bir araç olarak ortaya çıkıyor.

Devamını oku: 2024’ün En İyi Stablecoin’leri Rehberi

Tether USDT Stabil Coin Piyasa Değeri
Tether USDT Stablecoin Piyasa Değeri. Kaynak: Ticaret görünümü

Bu endişelere rağmen Tether, yasa dışı mali faaliyetlerle mücadele etmek için uyumluluk standartlarına bağlılığını ve kolluk kuvvetleriyle işbirliğini vurguluyor. Şirket, aşağıdakiler de dahil olmak üzere proaktif önlemler almıştır: Önemli miktarda token bulunduran adreslerin dondurulması yasa dışı faaliyetlere karıştı.

Tether’in USDT’si, yaklaşık 110 milyar dolarlık dolaşımdaki arzıyla piyasa değeri açısından lider stabilcoin konumunu koruyor. Dikkat çekici bir şekilde, şirket bir başarı elde etti. İlk çeyrekte 4,52 milyar dolarlık tarihi net kar.

Ancak en büyük stablecoin ihraççısı etrafındaki tartışmalara rağmen Ripple sektöre girdi. Şirket geçen ay duyurusunu yapmıştı. stablecoin’ini tanıtmayı planlıyor.

“Ripple’ın stablecoin’lere geçişi sadece inovasyonla ilgili değil; Ripple, bunun XRPL ekosistemine katkıda bulunmak ve daha sağlam ve çeşitli bir kripto ortamına zemin hazırlamakla ilgili olduğunu söyledi.

Devamını oku: Dünyadaki Stablecoin Düzenlemeleri

Duyurudan bu yana şirket varlıkla ilgili ek ayrıntı vermedi. Fakat, Dalgalanma CTO David Schwartz, stablecoin’in adının Haziran ayında açıklanabileceğini ima etti.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/ripple-ceo-government-target-tether/

Diğer Yazılar

1 of 4.672

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir