BeinCryptoKriptohaber

Ripple (XRP) Fiyatındaki Düşüş Mart Karını Silebilir

Ripple (XRP) fiyatı Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin yolunu takip ediyor. Bu yatırımcılar için iyiye işaret değil.

Durumları kötüleşmeye yakın ve Ripple bu önemli desteği kaybederse; bu ay kaydedilen tüm karlar silinecek.

Dalgalanma Tutucuları Tehlikede

XRP fiyatı düşüyor Son üç gündür tüm kripto piyasası düzeliyor. Bitcoin’in etkisi nedeniyle altcoin, günlük grafikte kırmızı mum çubukları çizerek büyük destek seviyelerinin altına düşüyor.

Zaten neredeyse Mart ayı kazançlarının %80’i kaybedildi Düşüş nedeniyle altcoin 0,625 dolardan işlem gördü. Bu düşüş yatırımcıların yanı sıra kaldıraçlı traderları da etkiledi.

XRP fiyatında artış bekleyen uzun sözleşmeler, piyasada tasfiyelerin hakim olması nedeniyle para kaybediyor. Son 24 saat içinde 4,47 milyon doların üzerinde uzun vadeli tasfiye kaydedildi.

Dalgalanma Tasfiyeleri
Dalgalanma Tasfiyeleri. Kaynak: Madeni para camı

Bu, tüccarların fiyat artışları üzerine bahis oynamasını engelleyecek ve bu da altcoin’in yeniden canlanma girişiminde bulunma olasılığını ortadan kaldıracaktır.

Ayrıca teknik göstergeler de şu anda düşüş yönlü bir sonuca işaret ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) zaten 50,0 nötr çizgisinin altına düşüş bölgesine düşmüş durumda. RSI aşırı alım veya aşırı satım koşullarını değerlendirmek için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçer. güvenlik.

İkinci olarak, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) da düşüş eğilimini fark etmenin eşiğinde. Bir momentum göstergesi olan MACD, bir menkul kıymetin fiyatının iki hareketli ortalaması arasındaki korelasyonu izleyerek trendin belirlenmesine yardımcı olur.

Dalgalanma RSI ve MACD
Dalgalanma RSI ve MACD. Kaynak: Ticaret Görünümü

İkisinin birleşimi, XRP için muhtemel sonucun düşüş yönlü olacağını açıkça ortaya koyuyor.

XRP Fiyat Tahmini: Daha Fazla Kayıp Yolda

XRP fiyatı son 24 saatte %8,5 düşüşle 0,612 dolardan işlem görüyor. Olarak Yukarıda belirtilen örnekler bunu açıkça ortaya koymaktadır Altcoin muhtemelen daha fazla düşüş görecek, 0,606 dolar ve üzerine bir düşüş görebilir.

Bu şuna yol açacaktır: Ripple tokenı kritik %38,2 Fibonacci Retracement’ini kaybediyor destek seviyesini gördü ve Mart ayındaki kazanımların %90’ından fazlasını sildi. Şu anda 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) destek olarak kaybedildi. XRP 100 günlük EMA’yı da geçerse, son iki haftada elde edilen kârların tamamı silinecek.

XRP/USDT 1 günlük grafik
XRP/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak piyasa düşüş sinyali verirken balinalar XRP biriktirerek bu kayıpları en aza indirmeye çalışıyor. Son 48 saat içinde 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tutan adreslere 30 milyon doların üzerinde değerde 50 milyondan fazla XRP eklendi.

Dalgalanma Balinası Birikimi.
Dalgalanma Balinası Birikimi. Kaynak: Santiment

Eğer bu XRP fiyatının gidişatını etkilersealtcoin, 0,606 dolarlık destek çizgisinin altına düşmeden ve toparlanma girişiminde bulunmadan önce duracak. 50 günlük EMA destek olarak geri kazanılırsa düşüş tezi geçersiz hale gelecektir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/xrp-price-prediction-losing-support-erase-profits/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir