BeinCryptoKriptohaber

SEC, Bu Bitcoin ETF’nin Terk Edilmesi Gerektiğini Söyledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), First Trust Advisors ve SkyBridge Capital’e, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının sona erdiğini ilan etme yetkisi verdi.

First Trust-Skybridge Bitcoin ETF’si, SEC’in vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ürünlerini onayladıktan sonra reddettiği ilk ETF’ler arasında yer aldı.

Analistler SkyBridge’in İsteksizliği Karşısında Şaşkın

SEC’in direktifi, First Trust ve SkyBridge’in Komisyon’un iletişimine zamanında yanıt verememesinin ardından geldi. Teşkilatın emri, başvuranlara, başvuranın dokuz ay sonra terkedilmiş ilan edilmesi gerektiği yönünde bilgi verildiğini ortaya çıkarmıştır.

First Trust Advisors ve SkyBridge Capital ilk olarak Mart 2021’de başvuruda bulundu ve SEC’in ilk reddi yaklaşık on ay sonra geldi.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas ve ETF Store CEO’su Nate Geraci, ifade edildi Firmaların yeniden başvuru yapmama kararları konusunda kafa karışıklığı. Bitcoin’in 72.000 dolar civarındaki yükseliş fiyatı göz önüne alındığında bu isteksizlik özellikle kafa karıştırıcı. Girişleri kaydedin Bitcoin ETF’leri aynı zamanda meşru bir varlık sınıfı olarak kripto para birimine artan yatırımcı ilgisini de gösteriyor.

“IMO, piyasadan oldukça önemli bir prim talep edebilirdi ve yine de varlıkları boşaltabilirdi. FT dağıtım makinesinin (fileto ve kabinle birlikte eksiksiz olarak gelen ve spot BTC ETF’leri için mükemmel izleyici kitlesini çeken) üstündeki sos,” Geraci söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Spot Bitcoin ETF Birikimi
Spot Bitcoin ETF Birikimi. Kaynak: CryptoQuant

Pazar nedeniyle oynaklıkyatırımcının korunması ve mevzuata uygunlukla ilgili endişeler, SEC, Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti Ark Invest ve diğerlerinden. En az yedi başvuran dahil BlackRock ve Cboe, Coinbase ile gözetim paylaşımı anlaşmaları imzaladı Piyasa manipülasyonu endişelerini gidermek için.

SEC, BlackRock’un iShares Bitcoin Stratejisi ETF’sini onayladı (IBIT) firması gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra. Bu, gelecekteki başvuru sahipleri için First Trust SkyBridge ETF’nin izleyebileceği bir plan oluşturdu.

BlackRock’u takip etmek onayı garanti etmeyecek olsa da, şirketlere mevcut boğa piyasasında gelirlerini artırma şansı verebilirdi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/sec-bitcoin-etf-abandoned/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir