BeinCryptoKriptohaber

SEC, Ethereum ETF’lerini Tartışmak İçin Coinbase ve Grayscale ile Buluştu

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) temsilciler yakın zamanda Coinbase ve Grayscale ile beklemede olan Ethereum borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkında görüşmelerde bulundu.

Coinbase, finansal düzenleyiciye Ethereum ETF’leriyle ilgili bir sunum yaparken Grayscale, ETF’lerin potansiyel listelenmesine odaklandı. Gri tonlamalı Ethereum Trust NYSE Arca’da.

Coinbase ve Grayscale, Ethereum ETF’lerini Tartışıyor

Coinbase’e göre potansiyel Ethereum ETF hisseleri Bitcoin ETF’lerine benzer şekilde emtia bazlı hisselerin kapsamına girecektir. Firma vurgulandı Komisyon’un spot Bitcoin ETP’lerini onaylamanın ardındaki mantığının Ethereum için daha güçlü olmasa da geçerli olduğu görülüyor.

Ek olarak Coinbase, Ethereum’un sağlamlığını gösteren verileri vurguladı vadeli işlemler ve Bitcoin’le karşılaştırılabilecek spot piyasalar.

Coinbase, “Bitcoin’de olduğu gibi, Borsa’nın CME ile yaptığı kapsamlı gözetim paylaşımı anlaşması, dolandırıcılık ve manipülasyona yönelik gözetime yardımcı olacak” dedi.

Devamını oku: Kredi Kartıyla Ethereum (ETH) Nasıl Satın Alınır: Adım Adım Kılavuz

Ethereum Spot ve Vadeli İşlem Fiyatları
Ethereum Spot ve Vadeli İşlem Fiyatları. Kaynak: Coinbase

İki haftadan kısa bir süre önce, Coinbase Grayscale’in hamlesini onayladı Ethereum’un bir emtia olarak sınıflandırıldığını öne sürerken Ethereum Trust’ı bir ETF’ye dönüştürmek. Borsanın hukuk yetkilisi, firmanın SEC’e Ethereum tabanlı bir ETF’yi onaylamak için gerekli yasal, teknik ve ekonomik gerekçeleri sağladığını söyledi.

Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, “Ekonomi, Ethereum’un Komisyon’un ETP (borsada işlem gören ürün) onayları standardını karşılama konusunda Bitcoin kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor” dedi.

Bu arada girişim, bu görüşmelerin potansiyel sonuçları hakkında spekülasyon yapan kripto topluluğundan farklı görüşler aldı. ETF Uzmanı Nate Geraci, Coinbase’in Ethereum vadeli işlemleri ile spot piyasalar arasında bir korelasyon gösteren analizine dikkat çekti. Yine de Geraci ifade edildi “Spot Ether ETF’lerinin onaylanmamasının gerekçelerinin ne olabileceği” konusundaki belirsizlik.

Öte yandan Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in bekleyen başvurular konusunda sessiz kalmasından duyduğu endişeyi dile getirerek, başvuranlar için potansiyel aksaklıkların sinyalini verdi.

“Ortada mahkeme kaybı yok. Ve aralarındaki korelasyonlar [Ethereum] Vadeli işlemler ve spot o kadar güçlü değil [as that of Bitcoin]Balchunalar katma.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Yine de Balchunas bir umut ışığının varlığını kabul etti. BlackRock’un katılımı. Dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketi olan BlackRock, birçok spotun onaylanmasında önemli rol oynadı. Bitcoin ETF’leri. Bekleyen başvurular için olumlu bir emsal sinyali veriyor.

İlginç bir şekilde, kripto avukatı Scott Johnson söz konusu Toplantıda “SEC’in muhtemelen korelasyona dayalı olarak onaylayacağı/reddedeceği” belirtildi.

“Neden Coinbase’i gerçek ihraççılardan önce korelasyon analizlerini tartışmak için getirelim ki? Avukat, şu sonuca varıyor: EĞER SEC reddetmeyi düşünüyorsa… korelasyon analizleriyle çelişen yorumlara karşı koyabileceklerinden emin olmak isterler,” diye bitirdi avukat.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/sec-coinbase-grayscale-ethereum-etfs/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir