Crypto BriefingKriptohaber

SEC, spot Bitcoin ETF’leri için opsiyon ticareti kararını erteledi

Bu makaleyi paylaş

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarında (ETF’ler) opsiyon alım satımının onaylanıp onaylanmayacağına ilişkin kararını geri çekerek teklifleri değerlendirmesi için kendisine 45 gün daha süre tanıdı.

6 Mart’ta yapılan bir dizi başvuruya göre SEC, taleplere yönelik inceleme süresini uzattı. Cboe Borsası, Miami Uluslararası Menkul Kıymetler BorsasıVe Nasdaq Bitcoin ETF’lerine ilişkin seçenekler sunmak. Ajans, teklifleri değerlendirmek ve gözden geçirmek için “yeterli zamana” ihtiyaç duyulduğunu ve yeni son tarihin 24 Nisan olarak belirlendiğini belirtti.

Borsalar ilk olarak 25 Ocak’ta Bitcoin ETF opsiyonlarının listelenmesi için başvuruda bulunmuştu ve bu da SEC’in ABD menkul kıymet yasalarının mevcut hükümleri uyarınca bir karar vermesi veya bu kararı ertelemesi için 45 günlük süreyi tetiklemişti.

Erteleme, kuruma konu hakkında nihai bir karara varmak için yasayla ayrılan maksimum 90 günlük süreyi kullanma olanağı sağlıyor.

Opsiyonlar, yatırımcılara kaldıraç ve piyasa hareketleri hakkında spekülasyon yapma yeteneği sağlayan türev ürünlerdir. Onaylandığı takdirde, spot Bitcoin ETF’lerinde opsiyon ticareti, Bitcoin pazarına artan kurumsal sermaye girişlerinin kapısını açabilir.

Analistler ve sektör uzmanları, daha sağlam ve sağlıklı bir piyasa ekosistemine katkıda bulunacağını iddia ederek Bitcoin ETF’lerinde opsiyon ticaretinin onaylanmasına desteklerini dile getirdiler. Özellikle Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein toplandı Bu tür ürünlerin “sağlam ve sağlıklı” bir kripto pazarına katkıda bulunduğu iddiasıyla Bitcoin ETF seçeneklerinin onaylanması konusunda destek için.

Bu arada SEC, çeşitli noktalara karar vermekle de görevlendirildi. Ethereum ETF’si Analistler, VanEck’in başvurusu için son tarih olan 23 Mayıs civarında potansiyel bir onay zaman çizelgesi öngörüyor.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vince Dioquino, https://cryptobriefing.com/sec-delays-options-trading-bitcoin-etfs/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir