BeinCryptoKriptohaber

SEC’in Tıkama Kuralı Nasıl İnceleniyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komiseri Hester Peirce, Komisyon’un anlaşmaya varan sanıklara yönelik konuşma yasağı kuralını değiştirme politikasını eleştirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu politikası, dava açma konusunda kripto devleri Ripple Labs (XRP) ve Grayscale Investments’tan daha az donanıma sahip olanlar için haksızlıktır.

SEC geçtiğimiz günlerde, sanıkların iddiaları kabul ettikten sonra eleştirmesini engelleyen 1972 tarihli bir kuralı değiştirmeyi reddetti. Yeni Sivil Özgürlükler İttifakı tarafından Ekim 2018’de sunulan teklif, Amerikalıların özgürce konuşma haklarını savunuyor.

Neden Bir SEC Davası Sizi Ağlatacak?

Peirce, SEC’in çözüm sonrası muhalefeti ortadan kaldırma girişiminin yasal bir dayanağı olmadığını söyledi. Buna ek olarak Komiser, bu kuralın gerekçesine de karşı çıkıyor: Bu, herhangi bir kişinin, cezanın yersiz olduğu izlenimini yaratmasını engellemek anlamına geliyor.

“Hükümetin, davalının uzlaşma koşulu olarak temel anayasal haklarından feragat etmesi yönündeki talebinin ikna edici bir gerekçeyle desteklenmesi gerekiyor… Bu kaygının en mantıklı çözümü… uzlaşmaların gerçeğe dayandığından ve adil bir şekilde müzakere edildiğinden emin olmaktır. ve yasal olarak sağlamdır.

Peirce, kuralı olduğu gibi tutarak SEC’in bütünlüğüne ve soruşturmalarının eksiksizliğine zarar verdiğini söylüyor. Uzlaşmalar aynı zamanda SEC’in pahalı ve zor yasalardan kaçınmasına ve davalıları yasal olarak sessizliğe bağlamasına yardımcı olabilir. Üstelik kuralın belirsizliği, SEC hakkında şaka yapan bir sanığın da dahil olduğunu gösteriyor.

“Bu dile bakan bir sanığın bunun nerede bittiğine dair hiçbir fikri olmayacak… Bir sanık uzlaşma sonrası bir şaka yapabilir mi: “Bir ampulü vidalamak için kaç SEC Komiseri gerekir? Sıfır çünkü gerçeğin karanlıkta çürümesine izin vermeyi tercih ediyorlar.”

Geçen yıl Peirce, SEC’in dava açmasının ardından SEC’in yaptırım politikasını eleştirmişti. kripto değişimi Kraken. SEC iddia etti Kraken’in staking ürünleri ABD menkul kıymet yasalarını ihlal etti. Kraken’in eski CEO’su Jesse Powell, davanın mümkün olmaması nedeniyle takasın sonuçlandığını söyledi.

Devamını oku: SEC’den Wells Bildirimi Almak Ne Anlama Gelir?

SEC Kripto Titanlarından Bu Nedenle Nefret Ediyor

Geçen yıl SEC kazandı merkezi olmayan içerik dağıtım platformuna karşı bir dava LBRY. Zafer aslında LBRY’yi iflas ettirmek.

kripto sec davası xrp
2023 Yılında SEC Davaları ve İdari Davalar | Kaynak: Temel Taşı Araştırması

Ancak iyi durumda olanlara karşı açılan davalar kripto şirketleri Grayscale Investments ve Ripple Labs gibi kuruluşlar da ajansın yenilgiye uğradığını gördü. ABD’li yargıç bu görüşe katılmadı SEC’in Grayscale Investments’ın spot Bitcoin ETF’sini reddetme iddiasıne de XRP’ye ilişkin değerlendirmesi güvenlik durum.

Son zamanlarda, SEC dava açarken hatalarını kabul etti Debt Box adlı bir kripto şirketine karşı geçici bir yasaklama emri.

Devamını oku: Ripple ve SEC Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Peirce yakın tarihli bir Bloomberg röportajında ​​şunu açıkça ortaya koydu: onun eleştirisi kriptonun onaylanması değildir. Daha doğrusu o Komisyonun yaklaşımını eleştiren ile kripto düzenlemesi. Bu yılın başlarında Peirce, Cumhuriyetçi Komisyon üyesi Mark Uyeda ve SEC başkanı Gary Gensler, 11 spot Bitcoin borsa yatırım fonunu onaylamak için oy kullandı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/sec-crypto-lawsuit-xrp/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir