BeinCryptoKriptohaber

SEI Kurucu Ortağı Kripto Geliştiricileri Hakkında Bu Görüşlere Sahip

Popüler kripto para birimi SEI’nin arkasındaki şirket olan Sei Labs’ın kurucu ortağı Jayendra Jog, kripto endüstrisindeki geliştiricilerin yeteneklerini eleştirdi.

Jog’a göre sektördeki en iyi yetenekler genellikle çalışan olarak kalmıyor, bunun yerine kurucu oluyor.

Sei Kurucu Ortağı ‘En Çok Kripto Geliştiricisini’ Eleştirdi

Kurucuların maaşı tavan olmasa da ve katlanarak projenin başarısına bağlı olsa da, kripto endüstrisindeki ortalama maaş hala oldukça yüksek ve göz ardı edilmemesi gerekiyor. Ancak Jog, kripto endüstrisindeki ortalama geliştiricinin hiçbir şey olmadığına inanıyor özel:

“Çoğu kripto geliştiricisi tbh’nin oldukça ortasında. birçok üst düzey kripto geliştiricisi kurucu oluyor, bu nedenle aktif olarak birkaç yıllık blockchain deneyimine sahip bir iş arayan geliştiriciler çoğu zaman mükemmel olmuyor.’

BeInCrypto kısa süre önce kripto uyumluluk personelinin yıllık ortalama 103.000 dolar maaş kazandığını gösteren verileri bildirdi.

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Jog, kripto endüstrisindeki geliştiriciler hakkında pek de iyimser olmayan görüşler ifade etse de geliştiriciler, tüm bilgi teknolojisi (BT) endüstrisinde en çok aranan profesyoneller olmaya devam ediyor.

Statista’nın verileri, 2023’te arka uç geliştiricilerin ve tam yığın geliştiricilerin BT sektöründe en çok aranan çalışanlar olduğunu gösteriyor.

2023'te dünya çapında işe alım uzmanları tarafından en çok talep edilen teknik pozisyonlar. Kaynak: Statista
2023’te dünya çapında işe alım uzmanları tarafından en çok talep edilen teknik pozisyonlar. Kaynak: Statista

Son Zamanlardaki Kripto İşleri

Ancak gelişen bir teknoloji endüstrisinde iş sahibi olmak her zaman güvenli değildir.

Bu yılın başında, onaya ilişkin olumlu düzenleyici haberlere rağmen 11 spot Bitcoin borsada işlem gören fon (ETF) Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl zaten çok sayıda işten çıkarma dalgası yaşandı.

Ancak yeni girişimler ve organizasyondaki daha optimize edilmiş yapılar, büyük işten çıkarmalara yol açabilir.

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En İyi 12 Kripto Şirketi

1 Şubat’ta BeInCrypto şunları bildirdi: Polygon Labs 60 ekibinin işten çıkarıldığını duyurdu üyeler, yaklaşık. İşgücünün %19’u operasyonel verimliliği artırmak için.

Bu arada, 11 Ocak’ta NEAR Vakfı iş gücünde %40’lık bir azalma olduğunu duyurdu. pazarlama, iş geliştirme ve topluluk ekipleri.

Diğer taraftan, Blockchain.com şunları yapmayı planlıyor: 2024’ün ilk çeyreğinde iş gücünü %25 artırınAvrupa’ya ve gelişmekte olan pazarlara odaklanıyoruz.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/sei-co-founder-jayendra-jog-crypto-developers-mediocre/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir