BeinCryptoKriptohaber

Sektör Uzmanı Metaevrenin Neden Gelecek Olduğunu Açıklıyor

Metaveri kavramı bir yenilik işareti olarak ortaya çıktı, ancak sıklıkla yanlış anlaşılıyor ve zamanından önce övülüyor. Ölümüne ilişkin dönen söylentilerin aksine, metaevren sağlam duruyor, potansiyel ve vaatlerle dolup taşıyor.

aracılığıyla incelendiğinde lens Küresel katılımın ve dijital mülkiyet haklarının gelişiminin etkisiyle metaveren ivme kazanıyor gibi görünüyor.

Yat Siu, Kurucu Ortak Animoca Markaları, BeInCrypto’ya meta veri tabanının neden hayatta kaldığına ve geliştiğine dair paha biçilmez bilgiler sağladı. Siu’ya göre metaveren sanal kaçışın ötesine geçerek internet evrimindeki bir sonraki kuantum sıçramasını somutlaştırıyor. dijital mülkiyet hakları.

Bu paradigma değişimi, kullanıcılara dijital varlıkları ve çevrimiçi katkıları üzerinde sahip olma yetkisi vererek, dijital içeriğin geleneksel, pasif tüketiminden önemli bir sapmaya işaret ediyor.

Metaverinin büyümesi, özellikle dijital ortamları algılama ve bunlarla etkileşim kurma şeklimiz başta olmak üzere önemli teknolojik gelişmeler ve kültürel değişimlerle desteklenmektedir. Siu, BeInCrypto’ya bu teknolojiyi benimsemenin, onu merkezi olmayan bir internet veya gerçek dijital sahipliği kolaylaştıran Web3 olarak anlamak anlamına geldiğini söyledi.

Bu devrim niteliğindeki konsept, çevrimiçi etkileşimleri yeniden şekillendirmeye başladı ve onlara yeni bir derinlik, özgünlük ve ekonomik değer kazandırdı.

“Meta veride dijital mülkiyet haklarının devreye girmesiyle etkileşimler amaç ve anlam kazanıyor. Dijital varlıklarımız ve geçmişlerimiz sosyal kimliklerimizin bir parçası haline geliyor ve doğrulanabilir bir ortak geçmişe dayalı etkileşimler kurmamıza olanak tanıyor. Bu özgünlük, video oyunlarında deneyimlediğimiz bir şey, ancak metaveri bunu yükseltmeyi vaat ediyor,” dedi Siu.

Üstelik metaveri soyut veya tamamen dijital olanla sınırlı değildir. Özellikle sanal aktiviteleri gerçek dünyadaki fiziksel kondisyonla birleştiren girişimler aracılığıyla, fiziksel dünyayla önemli ölçüde kesişiyor.

“Dijital aktivitenin fiziksel hareketsizliğe yol açacağı varsayımı her zaman doğru değildir. Örneğin, bir rapor Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından aktarılan veriler, ABD’li yetişkinlerin, ABD de dahil olmak üzere dünyanın dijital yaşam tarzını tamamen benimsediği bir dönemde, yirmi yıl öncesine göre fiziksel olarak daha aktif olduklarını gösteriyor.” diye ekledi Siu.

Devamını oku: 2024’te Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 10 Metaverse Platformu

Siu’ya göre GOQii, Sweatcoin ve OliveX gibi şirketler sağlığı ve aktiviteyi teşvik etmek için blockchain teknolojisinden yararlanıyor. Daha sonra dijital ortama dalmanın fiziksel hareketsizliğe eşit olduğu efsanesi çürütüldü.

Dünya Dijitalleşiyor

Web3’ün temel taşı olan küresel kripto para birimi piyasa değerinin 1,64 trilyon doların üzerinde olmasıyla birlikte metaverinin ekonomik etkileri derindir. Aslında, bu büyüyen ekonomi, işletmeleri geleneksel stratejilerin ötesine bakmaya ve kendilerini meta evrenin kültürel ve ekonomik ekosistemine kaptırmaya çağırıyor. Bu tür bir etkileşim, dijital sahiplik, topluluk oluşturma ve sanal etkileşimlerin değeri konusunda incelikli bir anlayış gerektirir.

Ancak Siu, metaverinin etik boyutunun da çok önemli olduğunu vurguladı. Film ve video oyunu endüstrileri etik sınırları aştıkça, meta verinin de kurallar oluşturması gerekiyor. Amaç, buranın zararlı davranışlar için bir sığınak değil, olumlu katılım için bir alan olarak kalmasını sağlamaktır. Ancak zorluk, özgürlük ve yaratıcılık ile sorumluluk ve etik standartların dengelenmesinde yatmaktadır.

“Bağlam çok önemlidir. Tarihsel olayların tasvirleri, hatta iğrenç figürler veya eylemler içerenler bile eğitim ve anlatım amaçlarına hizmet edebilir. Tartışmalı içeriğin metaveriye dahil edilmesine diğer medyadakiyle aynı derecede uygunluk ve hassasiyetle yaklaşılmalıdır.” diye vurguladı Siu.

Meta evrendeki kültürel ve ekonomik dinamikler halihazırda teknolojinin ötesindeki endüstrileri de etkiliyor. Örneğin Gucci ve Tiffany & Co. gibi lüks markalar NFT’lerin benimsenmesine öncülük etmek ve dijital varlıklar. Bu gelişmeler, meta veri tabanının dijital çağda değer, topluluk ve kimliğin yeniden tanımlanmasındaki rolünü vurgulamaktadır.

Dijital kültür depoları olarak hizmet veren NFT’ler, ayna karmaşıklığı ve zenginliği sanal dünyada fiziksel sahiplik.

“Gençlerin çoğu internette önemli bir zaman harcıyor ve değer anlayışları zaten dijitali de içeriyor. Markalar, meta veri tabanına girerek ve NFT’lere veya benzer varlıklara sahip olarak, Web 2 çağında imkansız olan bir şekilde hayranlarıyla ve sadık müşterileriyle doğrudan konuşabiliyor. Bu, üçüncü taraf bir platform olmadan pazarlamayı daha basit, verimli ve daha ucuz hale getiriyor” dedi Siu.

Devamını oku: NFT Pazarlamada İşbirliklerini ve Ortaklıkları Keşfetmek

NFT'lerin Ticaret Hacmi
NFT’lerin İşlem Yaptığı Hacim. Kaynak: Bloğun içine

Şüpheciliğe rağmen ve oynaklık Gelişmekte olan pazarların doğasında olan meta verinin yörüngesi, büyümeyi ve ana akımla bütünleşmeyi işaret ediyor.

Siu “kesinlikle” “metaevrenin gelecek olduğuna” inanıyor. Böyle bir kanaat, NFT satış hacimlerindeki etkileyici artış ve meta veri tabanının çeşitli endüstriler tarafından stratejik olarak benimsenmesi ile desteklenmektedir. Bu nedenle, dünyanın dönüştürücü bir dijital çağın başlangıç ​​aşamasına tanık olduğu fikrini güçlendiriyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Takiben Güven Projesi Bu makale, sektör uzmanlarının veya bireylerin görüş ve bakış açılarını sunmaktadır. BeInCrypto şeffaf raporlamaya kendini adamıştır, ancak bu makalede ifade edilen görüşler mutlaka BeInCrypto veya personelinin görüşlerini yansıtmaz. Okuyucular, bu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamalı ve bir profesyonele danışmalıdır. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/the-future-metaverse-industry-expert/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir