BeinCryptoKriptohaber

Shiba Inu (SHIB) Düşüşüne Son Verebilecek mi?

Shiba Inu (ŞİB) fiyat 2024 yılının başından bu yana düşerek yatay destek alanına geri döndü.

SHIB hâlâ Haziran 2023’ten beri var olan bir formasyonun sınırları içinde işlem görüyor. Kırılacak mı yoksa düşecek mi?

SHIB Önceki Direncine Geri Dönüyor

Haftalık zaman dilimi teknik analizi, SHIB fiyatının Temmuz 2022’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisi altında düştüğünü gösteriyor.

Bu düşüş sırasında SHIB 0,0000054 dolara düştü Haziran 2023’te. Daha sonra yukarı yönlü bir hareket başlattı ve Aralık ayında alçalan direnç trend çizgisinden çıkış yaparak 0,0000120 $’a (kırmızı simge) ulaştı.

Kırılma sırasında trend çizgisi 483 gün boyunca mevcuttu. Shiba Inu fiyatı o zamandan beri düştütrend çizgisinin destek olarak doğrulanması (kırmızı simge).

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Hareketi
SHIB/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

Eğer RSI Okuma 50’nin üzerinde ve trend yukarı yönlü, boğalar hâlâ avantajlı ama okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli.

Haftalık RSI, göstergenin düşmesine rağmen 50’nin üzerinde olması nedeniyle karışık bir okuma veriyor.

SHIB Fiyat Tahmini: Sırada Ne Olacak?

Benzer şekilde haftalık zaman dilimi, günlük zaman dilimi trendin yönünü teyit etmiyor. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI’dır.

Fiyat hareketi şunu gösteriyor SHIB, yükselen bir paralelin kanalının yükselişinden bu yana düştü direnç trend çizgisi 17 Aralık 2023’te reddedildi (kırmızı simge). Düşüş, fiyatın 0,0000093 dolarlık yatay destek alanına girmesine neden oldu ve burada sıçradı (yeşil simge).

Ancak sıçrama başarısız oldu ve SHIB yeniden bölgeye döndü. Ayrıca günlük RSI 50’nin altında ve düşüyor.

Eğer SHIB 0,0000093 doların altında kapanıyor, kanalın yükselen destek trend çizgisine %20 düşebilir 0,0000080 Dolar.

SHIB Fiyat Tahmini
SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü SHIB fiyat tahminine rağmengüçlü bir sıçrama, kanalın direnç trend çizgisi olan 0,0000120 $’da %33’lük bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

youtube.com/watch?v=-fpZPG1cv1I

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/shiba-inu-shib-fall/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir