BeinCryptoKriptohaber

Shiba Inu (SHIB) Fiyatı Reddedildikten Sonra Tekrar Yükselebilir mi?

Shiba Inu (ŞİB) fiyatı, 17 Aralık 2023’te uzun vadeli bir formasyonun reddedilmesinden bu yana düştü.

SHIB kısa vadeli bir düzeltme modeli içinde işlem görüyor ve yatay destek alanının altına düşüyor.

SHIB Desteği Geri Almaya Çalışıyor

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi şunu göstermektedir: SHIB fiyatı yükselen bir paralel kanalda işlem gördü Yukarı yönlü hareket 17 Aralık’ta 0,0000120 $’a ulaştı. Daha sonra SHIB fiyatı reddedildi (kırmızı simge), kanalın direnç trend çizgisi.

SHIB o zamandan beri düştü ve kanalın orta çizgisinin altında işlem görüyor. Ayrıca önemli bir yatay destek alanının altına düştü ve şu anda bunu direnç olarak doğruluyor.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Hareketi
SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimine dayanarak karışık bir okuma veriyor. Piyasa koşullarını değerlendirirken, tüccarlar RSI’yı bir momentum göstergesi olarak kullanırlar. bir piyasanın aşırı alım veya aşırı satım durumunda olması ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceği veya satılacağı.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. RSI yükselirken hala 50’nin (kırmızı daire) altında işlem görüyor.

SHIB Fiyat Tahmini: Koparma mı, Reddetme mi?

Kısa vadeli altı saatlik grafik şunu gösteriyor: SHIB alçalan paralel bir kanalın içine düştü yukarıda belirtildiği gibi 17 Aralık’taki reddedilmesinden bu yana. Bu tür kanallar genellikle düzeltici hareketler içerir, bu da çoğu zaman kırılmalara yol açmalarının beklendiği anlamına gelir.

Fakat, SHIB, kanalın direnç trend çizgisi tarafından reddedildi bugün (kırmızı simge), uzun bir üst fitil oluşturuyor. Ayrıca altı saatlik RSI 50’nin altında, bu da düşüş eğiliminin bir işareti. Reddedilme devam ederse SHIB %16 düşebilir kanalın destek trend çizgisine ve yatay destek alanına 0,0000076 $ seviyesinde.

SHIB Fiyat Tahmini
SHIB/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüşe rağmen SHIB fiyat tahminiKanaldan bir çıkış, bir sonraki direnç olan 0,0000105 $’a kadar %15’lik bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/shiba-inu-price-footing-rejection/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir