BeinCryptoKriptohaber

Siber Güvenlik Firması Kriptolu Mac Kullanıcılarına Uyarı Yayınladı

Kaspersky araştırmacıları yakın zamanda tespit edilen kötü amaçlı bir yazılımın Apple Mac ekosisteminde dolaştığını tespit etti. Bu tehdit devam ediyor korsan uygulamalar aracılığıyla ve özellikle kripto para birimi bulunduran MacOS kullanıcılarının dijital cüzdanlarının tehlikeye atılmasını amaçlamaktadır.

“Bu sadece kripto cüzdanlarını çalmakla kalmıyor; bir yerine geçer cüzdan Rapor, kendi virüslü sürümüne sahip bir uygulama olduğu uyarısında bulunuyor.

Kaspersky, Kripto Tutan Mac Kullanıcılarını Uyardı

Kaspersky Researchers yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, Mac kullanıcılarının, özellikle dijital ortamda kripto bulunduranların web sitelerinden içerik indirme konusunda daha dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyardı cüzdanlar:

“Kullanıcıların özellikle kripto para cüzdanları konusunda ekstra dikkatli olmaları gerekiyor. Şüpheli sitelerden dosya indirmekten kaçının ve daha iyi koruma için güvenilir siber güvenlik çözümlerini kullanın.”

Ayrıca, bu özel kötü amaçlı yazılımın MacOS 13.6 ve üzeri sürümlerini kullanan kullanıcıları hedef aldığı da belirtildi.

Kötü amaçlı komut dosyası indirildikten sonra bir Mac’i inceler. kripto cüzdanı uygulamaları kendi virüslü sürümüyle değiştirir.

Chainaliz’e göre kötü amaçlı yazılım, potansiyel yasa dışı kripto para birimi faaliyetleri açısından aşıldı dolandırıcılıkyaptırıma tabi kuruluşlar ve çalınan fonlar.

Bununla birlikte, Chainalytics’in yıllık grafiklerinde sıklıkla görülen fidye yazılımı, genellikle bilgisayar sistemi erişimini belirli bir süreye kadar kısıtlar. kripto ödemesi yapılmış.

Yasadışı Adresler Tarafından Alınan Toplam Kripto Para Değeri, 2018-2023.  Kaynak: Chainaliz
Yasadışı Adresler Tarafından Alınan Toplam Kripto Para Değeri, 2018-2023. Kaynak: Chainaliz

Devamını oku: Dikkat Edilmesi Gereken En Yaygın 15 Kripto Dolandırıcılığı

Siber Güvenlik Firmaları Daha Gelişmiş Hackerlarla Karşı Karşıya

Teknoloji ilerledikçe siber güvenlik Firmalar hem şirketler hem de bireyler için güvenliği artırma zorluğuyla boğuşuyor.

Ayrıca, daha gelişmiş bilgisayar korsanları ve dolandırıcılarla mücadele etmek için.

Ağustos 2023’te BeInCrypto şunları bildirdi: araştırmacı şüpheciliğini dile getirdi yapay zeka (AI) hakkında. Özellikle gelişmiş siber güvenlik için nihai çözüm olmak. Araştırmacıya göre insan zekası da aynı derecede etkili olabilir.

Fowler, güvenliği iyileştirmedeki en önemli faktörün temel siber becerilerin geliştirilmesinde yattığını ileri sürüyor. Çalışanları güçlü şifre yönetimi ve kötü amaçlı bağlantılara tıklama konusunda eğitmenin birincil savunma hattı olduğunu vurguluyor.

Bu arada, Kuzey Koreli bilgisayar korsanları bireyleri kriptolarını teslim etmeleri konusunda kandırmak için alternatif yöntemler geliştiriyor.

Kasım 2023’te BeInCrypto, Kuzey Kore’den gelen bu bilgisayar korsanlarının gazeteci ve devlet kurumu olarak sahte kimliklere büründüğünü bildirdi. Ayrıca, amaç doğrultusunda kripto para birimini çalmak.

Bilgisayar korsanlarının 19 kurbanı kandırdığı bildirildi onlara kullanıcı kimliklerini vererek ve kripto ticaret hesaplarıyla giriş yapmak için profiller. Oradan yapabilirler Bitcoin ve diğer kripto paraların cüzdanlarını boşaltın.

Devamını oku: Dolandırıcılık Kripto Projesi Nasıl Tanımlanır?

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/cyber-security-firm-warning-mac-users-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir