BeinCryptoKriptohaber

Soket Protokolü Güvenlik İhlaliyle Karşı Karşıya, Kullanıcıları Harekete Geçmeye Çağırıyor

Birlikte çalışabilirlik protokolü Soket Protokolü, yakın zamanda takipçilerine gönderdiği bir gönderide, güvenlik ihlali ve kullanıcılara herhangi bir potansiyel para kaybını önlemek için derhal harekete geçmeleri şiddetle tavsiye edilir.

Bir gönderide, “Socket, Soket sözleşmelerine sonsuz sayıda onay verilen cüzdanları etkileyen bir güvenlik olayı yaşadı” ifadesine yer veriliyor.

Soket Saldırısı, Güvenlik İhlalinin Ortasında Kullanıcıları Harekete Geçmeye Çağırıyor

X’te (eski adıyla Twitter) yakın zamanda yayınlanan bir gönderide Socket, istismarın özellikle Socket sözleşmeleri için sonsuz onaya sahip kripto kullanıcılarını hedef aldığını açıkladı. Etkilenebileceklerini düşünen kullanıcılara, sorun resmi olarak çözülene kadar onay izinlerini kapatmaları çağrısında bulunuldu.

“Son zamanlardaki istismardan dolayı Socket, fon kaybını önlemek için tüm kullanıcılara tüm onayları iptal etme çağrısında bulunuyor.”

Bundan hemen önce, açıklığa kavuşturur etkilenen tüm sözleşmeleri duraklattığını söyledi. Ayrıca kullanıcılara, kendileri tarafından başka bir işlem yapılmasına gerek olmadığı konusunda güvence verilmesi.

Gelen verilere göre Kumdan tepeSaldırıda şu ana kadar en yüksek zararı gören mağdur ise 656.945 dolar zarara uğradı.

İlk Üç Soket Mağduru.  Kaynak: Dune
İlk Üç Soket Mağduru. Kaynak: Dune

Ancak Socket, kullanıcılarına düzenli güncellemeler sağlama sözü veriyor. Ayrıca, kimlik avı faaliyetlerine katılmaya çalışan X dizisinin yanıtlarındaki sahte Soket hesaplarına karşı dikkatli olmaları konusunda onları uyarıyor.

Devamını oku: Dikkat Edilmesi Gereken En Yaygın 15 Kripto Dolandırıcılığı

Kripto Hack’lerin Geçen Yıl Zararı 1 Milyar Doları Aştı

Bu, 2023’te bir büyük miktarda para çalındı kripto hackleri aracılığıyla.

12 Ocak’ta BeInCrypto, blockchain güvenlik firması SlowMist’in 2023’teki en büyük 10 kripto hackinden kaynaklanan toplam kaybın 1 milyar doların üzerinde olduğu yönündeki tahminini bildirdi.

Mixin, müşterilere yaklaşık 200 milyon dolara mal olan bir bulut ihlali yaşadı. Kuruluş kayıpların %50’sini telafi etmeyi ayarladı. İkinci en büyük hack, merkezi olmayan finans kredi protokolü Euler Finance’den 197 milyon dolar çaldı.

Devamını oku: Halı Çekme Nedir? Web3 Dolandırıcılığı Rehberi

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/socket-protocol-security-breach-warning/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir