BeinCryptoKriptohaber

Solana 282 Gün Sonra İlk Ağ Kesintisini Kaydediyor

Solana Yüksek hızlı işlem yetenekleriyle bilinen blockchain ağı Salı günü önemli bir aksaklıkla karşılaştı. Doğrulayıcılar, “performansın bozulması” nedeniyle işlem faaliyetlerinde geçici bir duraklama olduğunu bildirdi.

Bu sorun, blok ilerlemesinin durma noktasına gelmesiyle birlikte ağın faaliyetlerinde anlık bir duraklamaya işaret ediyor.

Solana Ağ Kesintisi

Tanınmış bir Solana doğrulayıcısı olan Laine’in X’te yaptığı açıklamaya göre, Solana ağının Mainnet-Beta’sı, durma sorununu çözmek için çekirdek mühendisler ve doğrulayıcılar tarafından inceleniyor.

Laine, “Solana Mainnet-Beta’da performans düşüşü yaşanıyor, blok ilerlemesi şu anda durduruldu, çekirdek mühendisler ve doğrulayıcılar aktif olarak araştırıyor” dedi. detaylı.

Solana blockchain izleyicilerinden elde edilen bilgiler, blok işlemenin 09:52 UTC’de durdurulduğunu ve bunun da ağın verimliliğini sorguladığını gösterdi. Bu aksiliğe rağmen Solana’nın SOL Kesintinin ortasında istikrarı koruyan tokenlar değer kaybı yaşamadı.

Devamını oku: Solana (SOL) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Solana Fiyat
Solana Fiyat Verim. Kaynak: BeInCrypto

Bu kesinti, Nisan 2023’te yaşanan yaklaşık iki günlük kesintinin ardından neredeyse bir yıl sonra ortaya çıktı ve ağın güvenilirliğini zorladı. Solana topluluğu hızlı bir çözüm beklerken, sağlam ve verimli bir blockchain ekosistemini sürdürmeye odaklanmak her şeyden önemli olmaya devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/solana-first-network-outage-2024/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir