BeinCryptoKriptohaber

Solana Cüzdan Kullanıcıları 30 Günde Nasıl 4 Milyon Dolardan Fazla Kaybetti?

Blockchain adli tıp firması Scam Sniffer, iki büyük “gelişmiş” tanımladı Solana cüzdan süzgeçler.” Geçtiğimiz ay boyunca bu kötü niyetli aktörler 3.947 kullanıcıdan 4,17 milyon dolar çaldı.

Scam Sniffer’a göre Solana kimlik avı genellikle işlem simülasyonlarındaki zayıflıklardan yararlanarak doğrudan aktarımları içeriyor.

Solana Cüzdanı Boşalıyor

Gökkuşağı Süzgeç, keşfetti Scam Sniffer tarafından 16 Aralık 2023’te bir airdrop kimlik avı olayı sırasında 2.189 kullanıcıdan 2,14 milyon dolar çalındı. Kimlik avı planı şunları içeriyordu: sahte NFT<NFT airdrop’u Kurbanların farkında olmadan kötü niyetli bir sözleşme imzaladığı ve bunun sonucunda varlıklarının çalındığı yer.

Kötü oyuncu BONK’tan 464.817 dolar, ZERO’dan 173.382 dolar, USDT’den 165.932 dolar ve USDC’den 93.266 dolar çaldı.

Ayrıca ikinci bir süzgeç, Düğüm Drainer, faaliyetlerine Noel’de başladı kimlik avı kampanyası. Kötü niyetli varlık, iki hafta içinde 1.762 kullanıcıdan 2 milyon dolardan fazla para çaldı.

Scam Sniffer, “Node Drainer ile ilişkili bir adres, çalınan USDC’yi AllBridge aracılığıyla ETH’ye dönüştürerek 1 milyon doların üzerinde kar elde etti” dedi.

Mandiant tarafından gerçekleştirilen bir hacklemede Node Drainer ile ilişkili bir bağlantı da bulundu. Node Drainer, yalnızca 25 Aralık 2023’te 638.644 dolar ANALOS tokenı, 325.432 dolar BONK ve 93.987 dolar SILLY çaldı.

Genellikle süzgeçler kullanılır havadan yardım Şüphelenmeyen kullanıcıları cezbetmek için kimlik avı sitelerinde, siteye girdiklerinde simüle edilmiş bir hata mesajıyla karşılaşan kullanıcılar, kendilerini görünür ayrıntılar olmadan bir işlemi onaylama. Bu aldatıcı taktik, kullanıcıların varlıklarını hırsızlığa kaptırmasına neden olur.

Geçen yıl bu cüzdan süzgeçleri çaldı Yaklaşık 324.000 kurbandan yaklaşık 300 milyon dolar.

Daha Fazla Kripto Kimlik Avı Dolandırıcılığı

Bu arada Scam Sniffer’a göre gizlilik odaklı bir web tarayıcısı olan DuckDuckGo, kimlik avı dolandırıcılığını sürdürmek için kullanılıyor. güvenlik firma söz konusu İsimsiz bir kişi aldatıcı bir kişiye 12.000 dolar kaybetti 1 inç Platformda dolandırıcılık reklamı.

Devamını oku: Olması Gereken En İyi 10 Kripto Para Güvenliği İpucu

DuckDuckGo'da Yanıltıcı DeFiLlama Reklamı
DuckDuckGo’da Yanıltıcı DeFiLlama Reklamı. Kaynak: 0xngmi

DefiLlama’nın takma adlı geliştiricisi 0xngmi de onaylanmış arama motorunun sahte bir reklam görüntülediğini DeFi veri toplayıcı. DeFiLlama’nın URL’sinin DuckDuckGo’da doğru göründüğünü açıkladı. Ancak buna tıklandığında kullanıcılar, paralarını tüketen kötü amaçlı bir siteye yönlendirilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/solana-wallet-drainers/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir