BeinCryptoKriptohaber

Solana Fiyatı Kriz Sırasında Neden Düşmedi?

Solana (SOL), piyasa değerine göre son 24 saatte fiyatı artan ilk 10 altcoin arasında yer alan tek altcoindir. Ethereum ve XRP gibi ilk 10 rakip önemli kayıplar bildirirken, Bitcoin son 24 saatte değerinin %7’sini kaybetti.

SOL geçtiğimiz gün %2,94 artışla 174,38 dolara yükseldi ve geçtiğimiz ay değerinin %55 arttığı yükseliş eğilimini sürdürdü.

SOL Neden Son Zamanlarda Yırtıldı

Solana’nın fiyatı geçen hafta şaşırtıcı bir şekilde %21 arttı ve bir yıl öncesine göre %724,6 arttı. SOL’un performansı ekosistemindeki gelişmelerle yakından bağlantılıdır. Son zamanlarda 170 dolar seviyesinin kırılması onu yukarı doğru fırlatabilir. tüm zamanların en yüksek seviyesini yeniden test ediyor yaklaşık 260 dolar.

Altcoin, ilk olarak 2023’ün sonlarında, geliştiricilerin yüksek ilgisi ve elde tutma oranları nedeniyle yeniden diriliş belirtileri gösterdi. İsrail Şekeli destekli son duyuru stabilcoinBILS ve geliştirilmesi USDC stablecoin desteği sayesinde likidite kullanıcıları blockchain’e çekti.

Bu yenilikler blok zincirini gerçek dünyadaki varlıklarda beklenen artışa hazırlıyor tokenleştirme. Solana’nın hızlı işlem süreleri, gerçek dünya varlıklarının sahipliğini temsil eden sertifika alışverişlerinin çözümlenmesine yardımcı olacak.

Devamını oku: Solana (SOL) Nedir?

solana altcoin fiyatı
SOL/USD Fiyat Tablosu. Kaynak: BeInCrypto

Sonuç olarak, Solana’nın haftalık kullanıcı sayısı arttı 26 Şubat ile 7 Mart 2024 arasındaki bir haftadan biraz daha uzun bir sürede 432.000’den neredeyse 800.000’e çıktı; %85’lik bir artış, hem yatırımcıların hem de tüccarların olumlu bir görünüme sahip olduğunu gösteriyor. Bu, ağın lansmanından bu yana neredeyse her yıl meydana gelen kesinti ve hizmet kesintileri geçmişine rağmen. En son Solana kesintisi, blok ilerlemesinin 6 Şubat’ta yaklaşık beş saat boyunca durduğunu gördü.

SOL Büyümesi Etkileyici, Ancak Zorluklar Bekliyor

Bununla birlikte, Coinbase kripto borsası kullanıcılarının doğru bakiyeleri görmesini engelleyen son aksaklık, bu tür olayların artan blockchain aktivitesinin bir parçası olduğunu gösteriyor. Binance’in yakın zamanda Solana’dan para çekme işlemlerine verdiği desteği askıya alması Solana’da artan hacimler nedeniyle altyapısını iyileştirmek için yapıldı. Ancak Bitcoin maksimalisti Max Keizer, Solana’nın altyapısının nispeten küçük doğrulayıcı havuzuyla merkezileştirilmesini eleştirdi.

Keizer “SOL merkezileştirilmiş bir çöptür” tweet attı.

Ağ, işlem ücretlerini azaltan başarılı Dencun yükseltmesinin ardından Ethereum’un rekabetiyle de karşı karşıya kalabilir. Zora ve Base gibi büyük Ethereum ikinci katman ağlarındaki gaz maliyetleri, yükseltmenin üzerinden yalnızca iki gün geçtikten sonra Solana’nın seviyelerine yaklaşıyor. Ortalama işlem maliyet Solscan’a göre Solana’da 0,0017 dolar, ortalama işlem ise ücretler Zora ve Base’de 0,002 Dolar ve 0,055 Dolar.

Devamını oku: Solana (SOL) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

BeInCrypto, son kullanıma sunma hakkında yorum yapmak için Solana Labs ile temasa geçti ancak haberin yayınlandığı sırada herhangi bir geri dönüş olmadı. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de X (eski adıyla Twitter) aracılığıyla gönderilen taleplere yanıt vermedi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/solana-price-survived-amidst-downturn/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir