BeinCryptoKriptohaber

Solana (SOL) Fiyatı 100 Doların Altına Düştü

Solana (SOL) fiyatı, 15 Aralık 2023’te 126 $’a ulaştığından bu yana kademeli olarak düştü.

SOL bugün alçalan bir direnç trend çizgisinden çıkış yaptı ancak hala simetrik üçgen formasyonu içerisinde işlem görüyor.

Solana Kanamayı Durdurmaya Çalışıyor

günlük zaman diliminin teknik analizi şunu gösterir: SOL fiyatı dik bir yükselen destek trend çizgisiyle birlikte arttı Ekim 2023’ten bu yana. Yukarı yönlü hareket Aralık ayında 126 dolara kadar yükseldi.

O zamandan beri fiyat düştü ve birkaç uzun üst fitil (kırmızı simgeler) oluştu.

Düşüşe rağmen, Solana fiyatı yükselen destek trend çizgisinde sıçradı ve bunun üzerinde işlem görüyor. Şu ana kadar trend çizgisi 95 gündür mevcut.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük RSI düşüş eğilimi gösteriyor. RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

Gösterge düşüşten önce düşüş eğilimi (yeşil) yarattı. Fiyat artışına momentum düşüşü eşlik ettiğinde düşüş eğilimi ortaya çıkar. Genellikle düşüş eğiliminin tersine dönmesine yol açar. RSI o zamandan beri düştü ve 50’de işlem görüyor.

Analistler Ne Diyor?

Kripto para tüccarları ve analistleri X ile ilgili gelecek trend konusunda karışık bir görüşe sahipler.

MuroCrypto yükselişte. Fiyatın artacağını öngörerek bir kırılma ve yeniden test tweeti attı.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USDT 1 Saatlik Grafik. Kaynak: X

Altcoin Sherpa şuna inanıyor: Solana fiyatı düşecek, tweet atma:

$SOL: Hala bunun genel olarak daha düşük olacağını düşünüyorum ama çantamı bir süreliğine tutacağım. 2024’te bu konuda yükselişe geçin

Fakat, Bluntz Capital de yükselişteSOL’un neden artacağına ilişkin Muro Crypto ile aynı kırılma ve yeniden teste dikkat çekiyor.

Devamını oku: Solana (SOL) nedir?

SOL Fiyat Tahmini: Fiyat Hareketinden Ne Yapmalı?

Altı saatlik zaman dilimine daha yakından bakmak yardımcı olmuyor SOL trendinin yönünü belirlemek Çünkü fiyat hareketi karışık işaretler gösteriyor.

Yükseliş tarafında ise fiyat hareketi, alçalan direnç trend çizgisinden bir kopuşu ve bunun destek olarak onaylanmasını gösteriyor.

Ancak kısa vadeli simetrik bir üçgen de mevcut (kesikli). Üçgen sıklıkla bir devam formasyonu görevi görür. Aşağı yönlü bir hareketin ardından ortaya çıktığı için muhtemelen bir kırılmaya yol açacaktır.

Ek olarak, bir olasılık SOL fiyat dökümü dalga sayısıyla uyumlu.

Teknik analistler şunları kullanır: Elliott Dalga teorisi Tekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek.

En olası dalga sayımı, üçgenin ABC düzeltici yapısındaki (beyaz) B dalgasının bir parçası olduğunu göstermektedir. A:C dalgalarına 1:0,618 oranı vermek, 78 dolara yakın bir düşük seviyeye yol açacak.

Bu, 75 dolarlık ana yatay destek alanına yakın. Benzer bir hedef şu şekilde verilmiştir: üçgenin uzunluğunu yansıtmak bozulma düzeyine ulaşır. Bu rakama ulaşmak için yüzde 25’lik bir düşüş gerekiyor.

Solana (SOL) Fiyat Tahmini
SOL/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Rağmen düşüş yönlü SOL fiyat tahminiÜçgenin kırılması yerel tabanın içeride olduğu anlamına gelecektir. Ardından SOL %18 artarak bir sonraki direnç olan 117 dolara ulaşabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/sol-price-analyst-opinions-differ/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir