BeinCryptoKriptohaber

Solana (SOL) Fiyatı Düştü

Solana (SOL) fiyat yaklaşık 100 gündür devam eden yükselen destek trend çizgisinden aşağı yönlü bir kırılma yaşadı.

SOL ayrıca kısa vadeli simetrik üçgenden de kırılarak Fibonacci destek alanının altına düştü.

Solana Uzun Vadeli Direncini Kırıyor

günlük zaman diliminden teknik analiz SOL’un 16 Ekim 2023’ten bu yana yükselen bir destek trend çizgisiyle birlikte arttığını gösteriyor. Artış 25 Aralık’ta 126 $’lık bir yüksekliğe yol açtı. Bu yeni bir yılın en yüksek seviyesiydi.

Ancak SOL fiyatı o zamandan bu yana düştü. 19 Ocak 2024’te yükselen destek trend çizgisinden kırıldı. O dönemde trend çizgisi 96 gündür mevcuttu. Şu anda, SOL, 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesinin içinde işlem görüyor.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük RSI düşüş eğilimi gösteriyor. Piyasa koşullarını değerlendirirken tüccarlar Momentum olarak RSINdikatör Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını belirlemek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. Gösterge 50’nin altında ve düşüyor (kırmızı simge), her ikisi de düşüş eğiliminin işareti.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para yatırımcıları ve analistleri hakkında ağırlıklı olarak olumsuz bir görüşe sahip gelecekteki SOL trendi.

Lmn12121 düşüş eğiliminde, bu da şunu gösteriyor: SOL fiyatı 70 dolara düşecek.

SOL Fiyat Düşüşü
SOL/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: X

Giriş Lordu artan destek trend çizgisinin kırılımını kaydettitweet atıyorum:

$SOL Günlük – #SOLUSDT Ekim ayındaki trend kaybıyla birlikte burada biraz düşüş eğilimi görülüyor, mum bu mevcut desteğin altında kapanıyor ve 77 bölgesi bir şey gibi görünmeye başlıyor

Nihayet, BluntzCapital, 2018’de Bitcoin (BTC) fiyatında bir fraktal kaydetti. SOL’un muhtemelen 70 dolara düşmesi muhtemel olsa da bunun uzun vadeli bir dibe işaret edeceğini öne sürdü.

Devamını Oku: İlk 6 Solana Projeleri Büyük Potansiyele Sahip

SOL Fiyat Tahmini: Düzeltme Ne Zaman Bitecek?

Günlük zaman dilimine benzer şekilde, altı saatlik zaman dilimi de düşüş eğilimi gösteriyor. Bunun nedeni fiyat hareketi, RSI ve Elliott Wave sayısıdır.

Teknik analistler şunları kullanır: Elliott Dalga teorisi Tekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek, bu da onlara bir trendin yönünü belirlemede yardımcı olur.

Devamını oku: Solana (SOL) Nedir?

En olası sayı şunu gösteriyor SOL ABC düzeltici yapısının C dalgasındadır. B dalgası, bu tür düzeltici dalgalarda yaygın olan bir üçgen şeklini aldı.

Fiyat hareketi şunu gösteriyor SOL simetrik üçgenden çıktı, düzeltmeyi onaylıyorum. Ek olarak RSI 50’nin altında ve düşüyor; her ikisi de düşüş eğilimine işaret ediyor.

Düşüşün devam etmesi halinde Desteklerin birleştiği noktada SOL %20 daha düşebilir 70-72$ arası. Yatay bir destek alanı, desteği, 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesini ve kırılma seviyesine yansıtılan üçgenin yüksekliğini oluşturur.

SOL Fiyat Tahmini
SOL/USDT Altı Saatlik Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüşe rağmen Solana fiyat tahminiÜçgenin destek trend çizgisinin geri kazanılması düzeltmenin bittiği anlamına gelecektir. Daha sonra SOL %30 artarak 115 dolarlık bir sonraki dirence ulaşabilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/solana-sol-price-break-down/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir