BeinCryptoKriptohaber

Solana (SOL) Fiyatı Kurumsal Faiz Düşüşü Ortasında İyileşebilir mi?

Solana (SOL) fiyatı, bu haftaki yükseliş aniden durduruluncaya kadar piyasanın geri kalanı yavaşlasa da yükselişini sürdürdü.

Son iki günde ortaya çıkan düzeltmeler altcoin’i olumsuz etkilemiş gibi görünse de bunun arkasındaki sebep çok daha endişe verici.

Solana Kurumların Gözünü Kaybediyor mu?

Solana’nın fiyatı son iki günde düştü, altcoin’in yakın zamanda kaydettiği kazanımların %16’ya yakınını sildi. İlginçtir ki bu düzeltme CoinShares’in haftalık raporunun yayınlanmasıyla aynı zamanda gerçekleşti.

Rapora göre kurumsal yatırımcıların ilgisinin geçtiğimiz yıl zirvede olduğu görülüyor. Bununla birlikte, girişlerin çoğu Bitcoin’e yoğunlaştı ve 15 Mart’ta sona eren haftada 2,89 milyar dolar giriş gerçekleşti.

Ancak diğerlerinden farklı olan şey çıkışlardı. Ethereum ve Solana söz konusu haftanın en kötü performans gösteren iki varlığı olarak ortaya çıktı. İlki, 13,9 milyon dolar değerinde çıkış kaydetti. SOL 2,7 milyon doların ayrıldığını gözlemledi varlık. Ancak bu durum, Ethereum da dahil olmak üzere diğer tüm altcoinler arasında hala en yüksek olan Solana’nın ay başından bugüne akışlarını etkilemedi.

Solana Kurumsal Akışlar.
Solana Kurumsal Akışlar. Kaynak: CoinShares

Mart ayının başından bu yana 23,8 milyon dolar aktı. Solana üstün performans gösterdi Ethereum’dan 13 milyon dolarlık çıkış kaydedildi. Bu, düşüş haftasına rağmen SOL’un hâlâ kurumun lehine olduğunu ve son düzeltmenin yanlış bir düşüşe neden olduğunu gösteriyor.

Üstelik fiyattaki düşüş de yatırımcıların iyimserliğini etkilemedi. Solana sahipleri hala yükseliş eğilimi gösteriyor hissiyat, Aralık 2023’ten bu yana kaydedilen en yüksek seviye. Bu, SOL yatırımcılarının hala daha fazla yükseliş konusunda umutlu olduğuna işaret ediyor.

Solana Ağırlıklı Duygu.
Solana Ağırlıklı Duygu. Kaynak: Santiment

SOL Fiyat Tahmini: Altcoin’in Sonu Burada Olacak

Solana fiyatı şimdiden 168 dolar seviyesini test ediyor destek olarak ve bunun üzerinden düşmemek. Bu seviye aynı zamanda 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) kesişimini de işaret ederek onu kritik bir destek tabanı haline getiriyor.

SOL/USDT 1 günlük grafik.
SOL/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Yükseliş devam ederse SOL, son 48 saat içinde kaydedilen düzeltmelerin neredeyse yarısını telafi edecek olan 183 dolarlık desteği geri almak için geri tırmanabilir.

Ancak kritik destek tabanının kaybedilmesi durumunda 150 dolara kadar bir düşüş mümkün. Bunu kaybetmek yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/solana-price-drop-institutional-interest-decline/

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir