BeinCryptoKriptohaber

Solana’nın (SOL) Geleceği Neden 100 Dolar Fiyat Seviyesine Bağlı?

Solana’nın (SOL) fiyatı dünkü düzeltme paterninden ayrılarak 23 Ocak’tan bu yana arttı.

Gelecekteki SOL trendi bu haftaki fiyat hareketine göre belirlenebilir. SOL patlayacak mı yoksa reddedilecek mi?

Solana Düzeltici Modelden Çıkıyor

Günlük zaman çerçevesinin teknik analizi şunu gösteriyor: SOL, 2023’ün en yüksek seviyesi olan 126 dolara ulaştığından bu yana düştü Düşüş, alçalan bir paralel kanalın içinde tutuldu ve 23 Ocak 2024’te 78 dolarlık bir düşük seviyeye yol açtı.

SOL daha sonra sıçradı ve o zamandan beri arttı. Dün kanaldan çıkış yaptı ancak ciddi bir artış göstermedi. Koparma, merkezi olmayan bir borsadan kısa bir süre sonra meydana geldi. Solana işlem hacmi 250 milyon dolara ulaştı.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Günlük RSI ilginç bir okuma sunuyor. RSI yatırımcıların kullandığı bir momentum göstergesidir Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

Geçen hafta RSI, yukarı yönlü hareketin başladığı Eylül 2023’ten (kırmızı simge) bu yana ilk kez 50’nin (kırmızı daire) altına düştü. Gösterge 50’nin üzerine çıkmış olsa da yükselişi doğrulamadı ki bu da gelecek trend için çok önemli.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para yatırımcıları ve analistleri Gelecekteki SOL trendi konusunda iyimserler.

Bluntz Capital şunu söyledi: SOL dördüncü alt dalgayı tamamladıve bir sonraki yukarı yönlü hareket onu 150 dolara götürecek. Şu tweeti attı:

sol, arıza aralığını geri aldı, 150+’ye yükselmesi artık temel olarak onaylandı. acının gerçek anlamını öğrenmek üzeredir.

Solana (SOL) Fiyat Hareketi
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: X

Benzer düşünceler CryptoMichNL tarafından da dile getiriliyor. Kim tweet attı:

#Solana burada yukarı yönlü devama hazır. Yukarıya doğru ilk itişin ardından her zaman bir konsolidasyon dönemi olur ve bu dönem sona ermiş gibi görünür. 80 dolarda daha yüksek bir zaman dilimi destek testi destek sağladı. Görünüşe göre 140 dolara doğru devam edeceğiz.

Devamını Oku: İlk 6 Solana Projeleri Büyük Potansiyele Sahip

SOL Fiyat Tahmini – Fiyat Ne Zaman 100 Doları Aşacak?

Dalga sayısına ve fiyat hareketine daha yakından bakmak trendin yönünü doğrulamaz.

Teknik analistler şunları kullanır: Elliott Dalga teorisi Tekrarlanan uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek, bu da onlara bir trendin yönünü belirlemede yardımcı olur.

Dalga sayımı şunu gösteriyor: SOL fiyatı içinde Beş dalgalı yukarı doğru harekette dördüncü dalga. Ancak dördüncü dalganın tamamlanıp tamamlanmadığını teyit etmiyor.

Tamamlanması yönündeki argüman şudur: SOL fiyatı 0,382 Fib geri çekilme destek seviyesinde sıçradı (yeşil simge)dördüncü dalganın bitmesi muhtemel bir nokta.

Ancak buna karşı olan argüman, düzeltmenin zaman açısından son derece kısa sürdüğünü ve istenen seviyeye ulaşılamadığını gösteriyor. 0,382 İkinci dalganın fib uzunluğu.

Yukarıda belirtildiği gibi günlük RSI yükseliş eğiliminin tersine dönüşünün başlayıp başlamadığını teyit etmiyor. Sonuç olarak, 100 dolarlık direnç alanına verilecek tepki önemli olacak. gelecekteki SOL trendini belirlemek.

SOL Fiyat Tahmini
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

100 doların üzerinde bir kırılma tetikleyebilir %60 Solana fiyat artışı Bir sonraki direnç olan 155 Dolara doğru bir reddedilme, %25’lik bir düşüşün dördüncü dalgayı 72 Dolardaki 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinde tamamlamasına neden olacak.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/future-solana-sol-price-trend/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir