Crypto BriefingKriptohaber

Solend, yeni DeFi borç verme protokolü Suilend için Sui’yi tercih etti

Bu makaleyi paylaş

Solana blok zincirinde en iyi kredi verme platformu olan Solend’in arkasındaki ekip, duyuruldu bugün onların lansmanı yeni Sui blockchain tarafından desteklenen DeFi borç verme ve borç alma protokolü. “Suilend” adı verilen yeni proje, Sui’nin yüksek performansından ve gelişmiş araç yeteneklerinden yararlanılarak Move programlama dili kullanılarak oluşturulmuştur.

Solend protokolü, 212 $’lık kilitlenmiş toplam hacimle Solana’daki en büyük dokuzuncu protokoldür milyon, yapıyor Blockchain’deki önde gelen borç verme protokolüdür. 70’in üzerinde varlık türünden borç alan ve borç veren 170.000’den fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

10 ay önceki lansmanından bu yana, Sui’deki DeFi protokolleri hızla büyüdü ve Sui’nin son açıklamasında paylaşıldığı gibi, şu anda kilitli toplam hacim olarak 500 milyon doların üzerinde bir rakama ulaştı. Blog yazısı. Suilend protokolüyle Solend’in ekibi, özellikle DeFi protokolleri için faydalı olan yüksek verim ve hızlı ödeme sürelerinden yararlanmayı hedefliyor.

Solend’in takma adlı kurucusu Rooter, ekibin Suilend ile hedefinin Sui ve Move’un sağladığı gelişmiş araçları kullanarak “roket gemileri” inşa etmek olduğunu söyledi.

“Ethereum ve Solana üzerinde gelişmek, keski ve çekiçlerle bir katedral inşa etmek gibiydi. Bu inşa edemeyeceğiniz anlamına gelmez Harika şeyler – katedraller en çok Güzel insani başarılar. Ama biz istiyoruz inşa etmek roket gemileri ve bunun için lazer kesiciler ve kaynak makineleri gibi gelişmiş araçlara ihtiyacınız var. Sui ve Move’un daha iyi geliştirici araçlarıyla sunduğu şey budur,” dedi Rooter.

Projenin X’teki duyurusuna göre Suilend’in ana ağ lansmanına şu anda beta geçiş sahipleri erişebilir.

Bu makaleyi paylaş


kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/solend-taps-sui-new-defi-lending-protocol-suilend/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir