CoinDeskKriptohaber

Spot Bitcoin ETF’leri Önümüzdeki 3 Yılda 220 Milyar Dolarlık Giriş Görebilir: JMP Securities

Bitcoin’i tespit edin (BTC) Broker JMP Securities Çarşamba günü yayınladığı bir araştırma raporunda, borsada işlem gören fonların önümüzdeki üç yıl içinde 220 milyar dolarlık giriş görebileceğini, bunun da yeni sermayeye çarpan uygulandığında BTC’nin fiyatının dört katına çıkıp 280.000 dolara çıkabileceği anlamına geldiğini söyledi.

JMP analistleri, giriş tahminlerinin doğru çıkması durumunda kripto borsası Coinbase’in (COIN) iyi konumda kalacağını söyledi. Broker, Factset verilerine göre hisse senedi fiyat hedefini 220 dolardan 300 dolara yükseltti; bu, Wall Street analistleri arasındaki en yüksek seviyeydi ve piyasanın üzerinde performans derecelendirmesini korudu. Coinbase hisseleri yazının yazıldığı sırada %2,6 artışla 262,92 dolardan işlem görüyordu.

Spot bitcoin ETF girişleri beklentileri yerle bir ederek lansmandan sadece iki ay sonra 10 milyar dolara ulaşırken JMP, “şu ana kadar yaşanan faaliyetlerin (ve akışların) muhtemelen hala buzdağının görünen kısmı olduğunu” söyledi ve ETF devam ettikçe akışların maddi olarak büyümeye devam edeceğini ekledi. onay, “daha uzun bir sermaye tahsisi sürecinin” yalnızca başlangıcıydı.

Devin Ryan liderliğindeki analistler, “Önümüzdeki üç yıl içinde ETF’lere 220 milyar dolarlık artan akışın geleceğini tahmin ediyoruz, bu da sermaye çarpanı göz önüne alındığında Bitcoin fiyatı üzerinde oldukça etkili olabilir” diye yazdı.

“Eğer net ETF girişlerinin 220 milyar dolara ulaştığı konusunda yönsel olarak doğruysak, yeni sermayenin mevcut çarpanı olan ~25X’lik mevcut tahminimizi uygularsak, bu tek başına 5,5 trilyon dolarlık bir bitcoin piyasa değeri artışına veya bitcoin başına 280 bin dolarlık bir artışa yol açabilir.” yazarlar yazdı.

Yeni bir günlük rekorda, spot bitcoin ETF’leri 14.706 bitcoin tutarında net giriş gördü. 1 milyar doların üzerindeBitMEX araştırmasının takip ettiği verilere göre Salı günü.

Bankanın geçen hafta yayınladığı bir raporda, JPMorgan’ın ayrı bir analizi, bitcoin spot ETF pazarının önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yaklaşık 62 milyar dolara büyüyebileceğini öne sürdü.

Devamını oku: JPMorgan: Bitcoin’in Nominal Açıdan Yatırımcıların Portföylerindeki Altın Tahsisini Eşleştirmesi Olası Değil

kaynak: Will Canny, https://www.coindesk.com/business/2024/03/13/spot-bitcoin-etfs-could-see-220b-of-inflows-in-next-3-years-jmp-securities/?utm_medium=referral&utm_source=rss&utm_campaign=headlines

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir