BeinCryptoKriptohaber

Stablecoin Düzenlemeleri Bu Yıl ABD’de Yürürlüğe Girecek: Circle CEO’su

Kripto endüstrisi yöneticileri bundan emin stabilcoin Düzenlemeler nihayet bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulamaya konulacak. Dahası, ülkedeki düzenleyici görünüm, geçen hafta spot kripto borsada işlem gören fonların onaylanmasının ardından daha az muhalif bir duruşa değişmiş olabilir.

15 Ocak’ta Circle CEO’su Jeremy Allaire, 2024’te ABD’de stabilcoin düzenlemelerinin kabul edilmesinin “çok iyi bir şans” olduğunu söyledi.

Uzun Zamandır Beklenen Stablecoin Düzenlemeleri

Ile konuşmak CNBC en Dünya Ekonomik Forumu Davos’ta Allaire, küresel düzenleme çabalarının genişlediğini ve ABD’nin de muhtemelen onu takip edeceğini söyledi.

“Sanırım bu gördüğünüz yönetimden gelen bir istek, Hazine’den gelen bir istek. [Federal Reserve]Kongrenin her iki kanadı tarafından ve kesinlikle iki partili bir temelde.”

Kendisi, diğer ülkelerin ABD’den önce dijital dolar stabilcoinlerini düzenlediğini de sözlerine ekledi. Allaure şu sonuca vardı:

“Ve bence harekete geçmek, ABD liderliğini savunmak ve doğru tüketici korumalarını dahil etmek için çok güçlü bir istek var.”

Devamını oku: 2024’ün En İyi Stablecoin’leri Rehberi

için Açıklık Ödeme Stabil Paraları Yasası 2023’te Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından kabul edildi. ancak henüz Temsilciler Meclisi tarafından onaylanmadı.

Kanun, stabilcoinleri geleneksel finansla aynı düzenleyici çerçevelere getirmeyi amaçlıyor.

Circle’ın baş strateji sorumlusu Dante Disparte şunları söyledi:

“Ödemeler stabilcoin politikasının yeni yılın başlarında bir olasılık olduğu konusunda iyimserim.”

Circle, geçtiğimiz yıl USDC stablecoin’inin pazar payını yüzde 42 oranında kaybetti.

Bu arada sektör lideri Tether, arzının 16 Ocak’ta 95 milyar USDT ile rekor seviyeye ulaşmasıyla büyümeye devam ediyor. Pazar hakimiyeti %73 payCircle’ınki ise %19’a düştü.

Çember agresif davrandı yurtdışına açılmak 2023’teki ABD kripto baskısının ışığında.

TUSD Peg’i Düşürdü

İlgili haberlerde TrueUSD bir dolarlık sabit seviyesini düşürdü. Coingecko’ya göre Justin Sun’a bağlı stablecoin 15 Ocak’ta düşüşle 0,984 dolara düştü.

TUSD depeg.  Kaynak: X/@CoinMarketCap
TUSD depeg. Kaynak: X/@CoinMarketCap

Anormal miktarda TUSD satış Binance’teki depeg’e toplam 333 milyon dolar civarında katkıda bulunuldu. Ek olarak Binance, en yeni Launchpad teklifi MANTLE için First Digital USD’ye (FDUSD) geçti.

TUSD beşinci en büyük 1,9 milyar dolarlık tiraja ve %1,4 pazar payına sahip stablecoin.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/us-pass-stablecoin-regulations-2024-circle-ceo/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir