BeinCryptoKriptohaber

Şubat Ayında Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterebilecek 3 Altcoin

Bu üç altcoin, Bitcoin’e (BTC) karşı yükseliş formasyonu sergiliyor ve Şubat ayında Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilir.

Bitcoin’in (BTC) 14 Ocak’tan bu yana yaşadığı düşüşe rağmen bu altcoinler pozitif fiyat hareketi gösteriyor. Şubat ayında BTC’den daha iyi performans gösterebilirler mi?

Chainlink (LINK) Fiyatı Uzun Vadeli Direnci Kırdı

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: LINK fiyatı Haziran 2020’den bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altında düşmüştü. Düşüş, Haziran 2023’te 0,00018₿’lik bir düşüşe yol açtı.

Hareket görünüşte 0,00023 dolarlık destek alanından bir kırılmaya neden olsa da, LINK kısa süre sonra bunu geri aldı ve düşüşü bir sapmaya (kırmızı daire) dönüştürdü.

LINK fiyatı 1.100 günden fazla bir süre sonra trend çizgisinden çıktıDüşmeden önce Kasım ayında 0,00045₿’lik en yüksek seviyeye ulaştı. Ardından gelen düşüş, 0,00042₿ alanını direnç olarak doğruladı.

Düşüşe rağmen, LINK yeniden ayağa kalktı ve başka bir çıkış girişiminde bulunuyor. Başarılı olursa fiyat %100 artarak 0,00075₿’deki bir sonraki dirence ulaşabilir.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) yukarı yönlü hareketi destekliyor. Tüccarlar kullanıyor Momentum göstergesi olarak RSI Bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağını değerlendirmek.

RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli. RSI 50’nin üzerinde ve artıyor. Her ikisi de yükseliş işaretleridir.

Chainlink (LINK) Fiyat Hareketi
LINK/BTC 2 Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükselişe yönelik LINK fiyat tahminine rağmen0,00042₿’nin üzerine çıkılamaması, 0,00022₿’deki en yakın desteğe doğru %40’lık bir düşüşü tetikleyebilir.

Devamını oku: Chainlink (LINK) nedir?

Frax Share (FXS) Birikimi Tamamlandı

FXS fiyatı azalan direnç trend çizgisinin altına düşmüştü 2022’nin başında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 0,0012₿’den bu yana. Trend çizgisi birkaç kez doğrulandı ve Kasım 2023’te 0,00013₿’lik bir düşük seviyeye ulaştı.

Fiyat o zamandan beri arttı ve iki hafta önce trend çizgisinden çıktı. O dönemde trend çizgisi yaklaşık 730 gündür mevcuttu.

Patlamadan önce haftalık RSI, altı aydan fazla bir süre boyunca yükseliş eğilimi gösteriyordu. Böyle bir farklılık nadirdir ve sıklıkla yükseliş eğiliminin tersine dönmesine yol açar.

Eğer FXS artışı devam ediyor, fiyat 0,00048₿ direncine ulaşabilirMevcut fiyatın %100 üzerinde.

Frax Hissesi (FXS) Hareketi
FXS/BTC Haftalık Tablosu. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükseliş FXS fiyat tahminine rağmenDirenç trend çizgisinin altında bir haftalık kapanış, %30’luk bir düşüşü 0,00016₿’ye kadar tetikleyebilir.

Devamını oku: Gerçek Dünya Varlıklarının Etkisi Nedir? Tokenleştirme?

Ethereum (ETH) Yükseliş Uyumsuzluğu Yaratıyor

Son altcoin bu BTC’den daha iyi performans gösterebilir ETH’dir.

ETH fiyatı yükselen bir destek trend çizgisiyle birlikte arttı 1.600 gün boyunca. Daha yakın zamanlarda, trend çizgisi Ocak ayının başında (yeşil simge) doğrulandı ve büyük bir yükseliş mum çubuğu oluşturuldu.

İlginç bir şekilde haftalık RSI yükseliş eğilimi göstererek aşırı satış bölgesinin dışına çıktı. Önceden, ETH yukarı doğru hareket başladığında böyle bir ayrışma yarattı.

ETH fiyatı yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü doğrulayacak alçalan direnç trend çizgisinden (kesikli) ayrılarak. Ardından, 0,08₿’deki bir sonraki dirence %50 oranında artabilir.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/BTC Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Yükseliş ETH fiyat tahminine rağmenYükselen destek trend çizgisinin altındaki haftalık kapanış, 0,036₿’deki en yakın desteğe doğru %30’luk bir düşüşü tetikleyebilir.

Devamını oku: Nasıl Ethereum satın al (ETH) Kredi Kartıyla mı?

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/altcoins-outperform-btc-february/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir