BeinCryptoKriptohaber

Şubat Ayında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Altcoin

Horizen (ZEN), Radiant Capital (RDNT), Injective (INJ), Beldex (BDX) ve SKALE (SKL) Şubat ayında fiyatlarını olumlu yönde etkileyebilecek ilginç gelişmelere sahip tüm altcoinler var mı?

Ocak ayı, kripto para piyasası için karışık bir aydı; ayın başında keskin bir artış yaşandı ve bu artış 14 Ocak’ta tersine döndü. Aşağıdaki beş altcoin, Şubat 2024’te büyük ilgi görebilir.

Horizen Ağ Yükseltmesini Gerçekleştiriyor

 • Fiyat: 7,98$
 • Piyasa Değeri: 115.028 milyon dolar
 • Sıralama: #314

ZEN 5.0.0, 7 Şubat 2024’te 1502800 numaralı blokta Hard Fork aracılığıyla bir Mainnet yükseltmesi başlatacak. Bu yükseltmeden sonra, korumalı adresleri içeren işlemler devre dışı bırakılacak. Korumalı işlemler, zk-SNARK şifreleme tekniklerini kullanarak gelişmiş gizlilik sunar.

Bu olumlu açıklamaya rağmen ZEN fiyat hareketi henüz yükselişe geçmiyor. Günlük zaman dilimi, fiyatın 8 Kasım 2023’ten bu yana azalan bir direnç trend çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor.

Trend çizgisi, daha yakın zamanda 12 Ocak 2024’te (kırmızı simge) olmak üzere birçok kez doğrulandı. Reddin ardından ZEN, daha önce destek sağlayan yatay bir alan olan 9,20 doların altına da düştü.

Günlük Göreceli Güç Endeksi (RSI) da düşüşü destekliyor. RSI 50’nin altında ve düşüyor; her ikisi de düşüş işaretleri olarak değerlendiriliyor.

Yatırımcılar, bir momentum göstergesi olarak RSI’dan yararlanıyor. Piyasa aşırı alım veya aşırı satımda ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceği veya satılacağı. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı yönlüyse boğalar hâlâ avantajlı, ancak okuma 50’nin altındaysa tam tersi geçerli.

ZEN düşmeye devam ederse %30 daha düşebilir ve en yakın desteğe 5,80 dolara ulaşabilir.

ZEN Fiyat Hareketi
ZEN/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü ZEN fiyat tahminine rağmen trend çizgisinden bir kırılma, bir sonraki direnç olan 12 $’a %45’lik bir artışa yol açabilir.

Radiant Capital Airdrop’u Duyurdu

 • Fiyat: 0,29$
 • Piyasa Değeri: 129.359 milyon dolar
 • Sıralama: #301

Radiant ekibi şunları duyurdu: Arbitrum’da dinamik likiditeyi (dLP) 16 Şubat 2024’e kadar kilitleyin, ARB ödüllerini alacak. 12 ay boyunca kilitlenenler, altı ay boyunca kilitlenenlerden daha fazla ödül alacak.

RDNT fiyatı artan bir destek trend çizgisiyle birlikte arttı Ekim 2023’ten bu yana. Daha yakın zamanda Ocak 2024’te trend çizgisine sıçradı (yeşil simge). Ancak sıçrama zayıfladı ve RDNT 0,29 dolarlık direnç alanının altında işlem görüyor.

RDNT bunun üzerine çıkarsa, 0,33 dolarlık bir sonraki dirence kadar %16 artabilir.

Radiant Capital (RDNT) Fiyat Hareketi
RDNT/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Tersine, trend çizgisinden bir kırılma, en yakın destek olan 0,25 dolara doğru %15’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

Injective Yeni dApp’i Duyurdu

 • Fiyat: 36,34$
 • Piyasa Değeri: 3.208 milyar dolar
 • Sıralama: #26

28 Ocak’ta Enjeksiyon ekibi bir duyuru yaptı: yeni ekosistem merkezi olmayan uygulaması (dApp) bu hafta ana ağda yayınlanacak. Ancak dApp’in ne olacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi.

INJ fiyatı uzun vadeli simetrik bir üçgen içinde işlem gördü 24 Aralık 2023’ten bu yana. Simetrik üçgen, hem kırılmalara hem de kırılmalara yol açabilecek nötr bir model olarak kabul ediliyor.

Günlük RSI 50 seviyesinde ve trendin yönünü teyit edemiyor. Bu nedenle ister INJ fiyatı üçgenden çıkıyor veya destek trend çizgisinin altına düşmeler gelecekteki trendi belirleyecektir.

Enjeksiyon (INJ) Hareketi
INJ/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bir kırılma, bir sonraki direnç olan 43 Dolara doğru %20’lik bir artışa yol açabilirken, bir kırılma, 28 Dolar destek alanına %22’lik bir düşüşe neden olabilir.

Beldex Hard Fork’u Duyurdu

 • Fiyat: 0,044$
 • Piyasa Değeri: 273.909 milyon dolar
 • Sıralama: #228

Beldex ekibi, Bern Hardfork’un 4 Şubat 2024’te 2986890 numaralı blok yüksekliğinde yayına geçeceğini duyurdu.

Hard fork tanıtılacak Beldex Adlandırma Sistemi (BNS) aracılığıyla yeni özellikler ve deflasyonist bir protokole geçiş yaparak yeni bir yakma mekanizması uygulamak.

BDX fiyatı azalan bir üçgen içinde işlem gördü Kasım 2023’ten bu yana. Alçalan üçgen, çoğu zaman kırılmalara yol açan bir düşüş eğilimi olarak kabul ediliyor.

Tüm formasyonun yüksekliğini kat eden bir kırılma, en yakın destek olan 0,032 dolara doğru yaklaşık %30’luk bir düşüşe yol açabilir.

BDX Hareketi
BDX/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü BDX fiyat tahminine rağmen direnç trend çizgisinden bir kırılma, en yakın direnç olan 0,056 dolara doğru %28’lik bir artışı tetikleyebilir.

SKALE Şubat Ayı Altcoinlerini İzleyecek Şekilde Bitirdi

 • Fiyat: 0,076$
 • Piyasa Değeri: 393.008 milyon dolar
 • Sıralama: #132

Şubat ayının son altcoini SKALE’dir (SKL). Skale, 1 Şubat’ta SKALE Chain ödemelerini başlatacak. Ana ağdaki Zincir Fiyatlandırma ile SKALE, sıfır fiyatla kendi kendine yeten tek blok zinciridir. gaz ücretleri.

SKALE Chain’in 2. Aşama fiyatlandırması, doğrulayıcı donanım karlılığını hedefliyor%70 ağ yükünde zincir başına yıllık 1 milyon dolarlık ödeme hedefliyoruz.

Kayan ölçekli model teşvik ediyor düğüm İlaveler, zincirlerin rekabetçi fiyatta kalmasını sağlar. Başlangıçtaki aylık maliyet 3.600 dolardır ve %70 kullanımda 84.000 dolara yükselerek ağ genişlemesini teşvik eder ve kârlı doğrulama operasyonlarını destekler.

SKL fiyatı 23 Ocak’ta sıçradı0,068 dolarlık yatay alanı destek olarak doğruluyor. Sıçramayı kısa bir süre sonra 50’nin üzerinde bir RSI artışı izledi.

SKL fiyatı artmaya devam ederse, bir sonraki dirence, mevcut fiyatın %30 üzerinde, 0,10 dolara ulaşabilir.

Skale Ağı
SKL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Aksine bu yükseliş SKL fiyat tahmini0,068 doların altındaki bir kırılma, en yakın destek olan 0,041 dolara doğru %45’lik bir düşüşü tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/altcoin-watchlist-february-2024/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir