BeinCryptoKriptohaber

Şubat Kripto Tahminleri: Ne Beklenmeli?

Bitcoin (BTC) ile Şubat ayı anlaşması için en büyük Şubat kripto tahminleri, Solana (SOL) ve Bittensor (TAO).

Ocak ayı, kripto para piyasası için oldukça karışık bir aydı. oynaklık. BeInCrypto, Şubat 2024 için en iyi kripto tahminlerine bakıyor.

Bitcoin (BTC) 40.000 Doların Altına Düşecek

BTC fiyatı 49.114 dolara ulaştığından beri düştü Aşağı yönlü hareket, 18 Ocak’taki yükselen destek trend çizgisinin kırılmasına neden oldu. BTC Ocak ayındaki trend çizgisini direnç olarak doğruladısen 30 (kırmızı simge). Bu, mevcut aşağı yönlü hareketi başlattı.

Günlük RSI reddetmeyi meşrulaştırıyor. Piyasa tüccarları şunları kullanır: Momentum göstergesi olarak RSI Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. Gösterge 50 (kırmızı daire) tarafından reddedilirken, trend çizgisi fiyatı reddetti.

Düşüşün devam etmesi halinde BTC fiyatı %12 düşerek 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 37.000 dolara düşebilir.

Bitcoin (BTC) Fiyat Hareketi
BTC/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü BTC fiyat tahminine rağmen45.100 doların üzerinde bir günlük kapanış, düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve yeni yıllık zirvelere yol açabilir. Bitcoin %17 Artabilir Bu durumda yüksek olan 49.100 dolara yükseldi.

Kripto para tüccarları XForceGlobal ve TheTradingHubb, Bitcoin fiyatında düzeltme yapılmadı. Ancak onlar 45.000-46.000 dolar civarında bir yüksek seviye daha tahmin ediyorum Son aşağı yönlü hareketten önce.

Solana (SOL) 100 Doların Üzerine Çıkacak

Solana fiyatı Ulaştığından beri düştü 25 Aralık 2023’te 126 doların en yüksek seviyesi. Düşüş 23 Ocak’ta 79 dolarda görüldü.

SOL fiyatı o zamandan beri arttı. Yukarı yönlü hareket sırasında 88 dolarlık yatay alanı geri aldı ve alçalan direnç trend çizgisinden çıkış yaptı. Üstelik günlük RSI 50’nin üzerine çıktı.

O zamandan beri 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi 30 Ocak’ta SOL’u reddetti (kırmızı simge), direnç trend çizgisine ve 88 dolarlık yatay alana geri döndü. Alan tutarsa SOL sıçrayabilir ve %30 artarak 125 doların zirvesine çıkabilir.

SOL Fiyat Hareketi
SOL/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu yükselişe sahip SOL fiyat tahminine rağmen88 doların altındaki bir kapanış, bir sonraki en yakın destek olan 68 dolara doğru %30’luk bir düşüşü tetikleyebilir.

Kripto para tüccarı Bluntz Capital, aynı sonuca varmak için Elliott Wave teorisini kullanıyor. Şu tweeti attı:

5 yukarı günlük olarak görünür $SOL ve düşüş eğilimi gösteren bir sfp, HTF yapısı hala harika görünüyor ancak burada 80’lerin zirvesine geri dönersek şaşırmayın.

Devamını oku: Nasıl alınır Solana (SOL) Ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Bittensor (TAO) Şubat Ayı Kripto Tahminlerini Sonuçlandırdı

3 günlük zaman diliminin teknik analizi şunu gösteriyor: TAO Mayıs 2023’ten bu yana hızla arttı. Yukarı yönlü hareket Kasım ayında hızlandı ve neredeyse tamamen parabolik hale geldi.

Dün fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 480 dolara ulaştı. Ancak Elliott Dalga Teorisi ve RSI okumaları zirvenin yakın olduğunu gösteriyor.

Elliott Dalga teorisi Bir trendin yönünü belirlemek için yinelenen uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin analizini içerir.

En olası sayım, fiyatın Mayıs 2023’te (beyaz) başlayan yukarı yönlü hareketin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Bu aynı zamanda 3 günlük RSI’daki (yeşil) düşüş eğilimi ile de destekleniyor.

Yani eğer TAO zirveye ulaşırsa %55 oranında düşebilir. En yakın destek 220 dolarda.

TAO Fiyat Hareketi
TAO/USDT 3 Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Düşüş yönündeki TAO fiyat tahminine rağmen, beşinci dalganın uzatılması bir sonraki direnç olan 717 dolara doğru %65’lik bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/february-crypto-predictions/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir