BeinCryptoKriptohaber

Sui’de Scallop Protokolünün Yükselişi: İlerleyen DeFi Yenilikleri

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Mayıs 2023’te piyasaya sürüldü Sui Blockchain, yüksek talep sırasında bile işlem ücretlerini düşük tutmak için yatay ölçeklendirmeyi kullanarak yüksek ölçeklenebilirlik elde etmek için benzersiz bir mimari uygular.

Ağ, birden fazla işlemi paralel olarak işleyerek anında kesinliğe ulaşma kapasitesine sahiptir. güvenlik. Bu, ideal bir ortam yaratır. DeFi Sui’deki TVL’nin yakın zamanda 340 milyon doların üzerine çıkmasından da anlaşılacağı üzere protokoller gelişecek.

En hızlı büyüyenlerden biri DeFi Sui’nin verimliliğini yansıtan uygulamalar Tarak kabuğuSui ekosisteminde öne çıkan bir borç verme protokolü.

Scallop Protokolü, Sui Ekosisteminde Öne Çıkan Bir Finans Merkezi

Scallop aynı zamanda Sui Vakfı’ndan resmi hibe alan ilk DeFi projesidir. Ayrıca elde etti Sui’den çeşitli ödüller İnşaatçı Evi hackathon’ları.

Scallop Protokolü, Sui Programlanabilir İşlem Blokları (PTx’ler) oluşturmak için araçlar, Scallop ile etkileşim için Scallop SDK, TypeScript SDK kullanarak Sui ile etkileşim için Sui Kit ve sCoins (Scallop Market Coins) dahil olmak üzere kapsamlı bir kurumsal düzeyde özellikler paketi sunar. sıfır maliyetli flaş krediler.

Scallop protokolü aracılığıyla kullanıcılar, USDC ve USDT gibi önemli stabilcoinlerin yanı sıra Sui tabanlı merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Cetus’un yerel tokeni olan SUI ve CETUS’u ödünç alabilecek ve ödünç verebilecekler. Mysten Labs, Sui Foundation ve Openblock Labs tarafından finanse edilen geçici teşvik programı aracılığıyla Scallop, ekosistemine katılım karşılığında SUI tokenleri alan hem borç verenleri hem de borç alan kişileri ödüllendiriyor.

Evlat Edinmenin Artması

2023’ün son çeyreğinde ve 2024’ün başlarında Scallop protokolü, TVL’de (Kilitli Toplam Değer) katlanarak büyüme yaşadı. 18 Ocak 2024 itibarıyla Scallop’un TVL’si tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 milyon dolara ulaştı ve bu da onu Sui’de 1 Numaralı DeFi protokolü ve Sui’de önde gelen borç verme protokolü haline getirdi.

Scallop Protokolü ayrıca yakın zamanda tüm zamanların borç verme ve borçlanma hacminin 4,2 Milyar Dolara ve toplam flaş kredi hacminin 205 Milyon Dolara ulaştığını bildirdi.

Bu büyüme, Scallop’un kullanıcılara kripto varlıklarından faiz kazanma veya çeşitli kullanımlar için varlıkları ödünç alma fırsatları sunan borç verme havuzlarının çekiciliğinden kaynaklanıyordu. Protokolün erişilebilirlik, güvenlik ve kullanıcı dostu arayüzlere verdiği önem, DeFi kullanıcılarının ilgisinin artmasında da rol oynuyor.

Siber güvenlik, fintech, DeFi ve kantitatif ticaret uzmanlarından oluşan Scallop ekibi, Sui’nin şekillendirilebilirliği ve güvenliğinden yararlanan, risk yönetimini uygulayan ve sürekli kullanıcı desteği sunan kapsamlı bir para piyasası oluşturmayı hedefliyor.

2024 İçin Yaklaşan Gelişmeler

Scallop ekibi, 2024’ün yalnızca ilk 2 haftasında 2 büyük güncellemeyi yayınladı. Ekip, kullanıcı deneyimini geliştirmek için Scallop dApp’e yönelik bir kullanıcı arayüzü yükseltmesinin yanı sıra Aftermath Finance ile entegrasyonu da sağladı. Tarak Takası – kullanıcıların aynı anda birden fazla takas yapmasına olanak tanıyan bir araç.

Scallop ayrıca birçok önemli kilometre taşını da geçti; 5 Milyar Dolarlık Borç Verme/Borç Alma Hacmi, 200 Milyon Dolarlık Flash Kredi Hacmi, 1,5 Milyon + Sui Mainnet cüzdan adreslere sahiptir ve Scallop’un üzerine inşa edilmiş diğer 3 DeFi protokolüne sahiptir.

Ekibin ilk destekçileri ve kullanıcıları yerel tokenleri SCA ile tanımayı planlaması nedeniyle 2024’ün ilk çeyreği tüm Scallop kullanıcıları için heyecan verici bir zaman olacak.

Scallop Protokolü zaten kullanıma sunuldu Faz 1 Başlangıçtan bu yana varlık sağlayan ve ödünç alan erken destekçilerin yanı sıra Scallop topluluğunun aktif üyelerini ödüllendirdikleri jeton ödülleri.

İçin Faz 2 Scallop’un token lansmanının ardından ekip, borç verenlere ve borç alanlara öncelik vereceklerini duyurdu. 2 haftalık bir süre boyunca düzenlenen Scallop’ta borç verenler ve borç alanlar, Gizemli İncileri ile değiştirilebilecek puanlar alabilecekler. Bu Gizemli İnciler, Scallop’un token başlatma etkinliğinin temelini oluşturur ve bir kullanıcının alacağı $SCA tahsisini belirler.

Tarak Hakkında

Tarak kabuğu Sui ekosistemi için öncü Yeni Nesil eşler arası Para Piyasasıdır ve aynı zamanda Sui Vakfı’ndan resmi hibe alan ilk DeFi protokolüdür.

Protokol, yüksek faizli borç verme, düşük ücretli borçlanma, varlık yönetimi ve otomatik piyasa oluşturma (AMM) araçları dahil olmak üzere bir dizi finansal hizmeti tek bir platformda sunuyor. Ek olarak Scallop, profesyonel yatırımcıların sıfır faizli krediler de dahil olmak üzere karmaşık işlemleri kolayca uygulamasına olanak tanıyan bir yazılım geliştirme kiti (SDK) sağlar.

Scallop, güvenliği ön plana çıkararak ve en iyi uygulamalara bağlı kalarak, DeFi alanındaki kötü niyetli davranış riskini azaltmayı ve kullanıcılara güvenilir ve güvenilir bir platform sağlamayı hedefliyor.

Scallop ve SCA tokeni hakkında daha fazla bilgi edinmek için kullanıcılar, güncel kalmak amacıyla resmi Scallop Discord ve Telegram’a katılabilir: İnternet sitesi | Dokümantasyon | Tarak dApp’i | Anlaşmazlık | heyecan | Telgraf

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale, harici bir kaynak tarafından sağlanan bir basın bülteni içermektedir ve BeInCrypto’nun görüş veya düşüncelerini yansıtmayabilir. Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, yönergelere uygun olarak şeffaf ve tarafsız raporlamaya bağlı kalmaya devam ediyor. Okuyucuların bu basın bülteni içeriğine dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/the-rise-of-scallop-protocol-on-sui-advancing-defi-innovations/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir