BeinCryptoKriptohaber

Terraform Laboratuvarları ve Do Kwon, SEC ile Anlaştı

Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile geçici bir anlaşmaya vardı.

SEC onları, kripto para birimi yatırımcılarını borsa çökmeden önce yanıltmakla suçladı. stabilcoin 2022’de TerraUSD.

Kwon, SEC Sivil Dolandırıcılık Davasını Çözmeyi Kabul Ediyor mu?

Anlaşma ayrıntıları devam ediyor açıklanmayan. Nisan ayında bir jüri, Kwon ve Terraform Labs’ı sivil dolandırıcılık suçlamalarından sorumlu buldu. SEC, 2021’de yatırımcıları TerraUSD’nin istikrarı konusunda yanılttıklarını ve yanlış bir şekilde Terraform’un blok zincirinin popüler bir Kore mobil ödeme uygulamasında kullanıldığını iddia ettiklerini iddia etti.

Manhattan’daki ABD Bölge Hakimi Jed Rakoff, her iki taraftan da 12 Haziran’a kadar anlaşmayı destekleyen belgeleri sunmalarını istedi. SEC temsilcileri ve sanıklar yorum yapmaktan kaçındı.

TerraUSD’nin çöküşü ve ilgili jeton Luna Mayıs 2022’de kripto para piyasaları sekteye uğradı. İki kripto para birimine yatırım yapanlar 40 milyar dolardan fazla kaybetti. SEC, Yargıç Rakoff’tan Kwon ve Terraform Labs’ın stablecoin satışlarından 5,3 milyar dolardan vazgeçmesini sağlamasını istedi. Ayrıca, SEC aranan şirkete 420 milyon dolar, Kwon’a ise 100 milyon dolar para cezası. Ayrıca “kripto varlık menkul kıymetleri” ticaretinin yasaklanmasını talep ettiler.

Devamını oku: En İyi Kripto İflasları: Bilmeniz Gerekenler

Kwon ve Terraform Labs, cezaların önemli ölçüde düşürülmesini savundu ve şirket için maksimum 3,5 milyon dolar, Kwon için ise 1 milyon dolardan az ceza teklif etti. Hem ABD’de hem de Güney Kore’de ilgili suçlamalarla karşı karşıya kalan Kwon, herhangi bir yanlış davranışta bulunduğunu reddetti. Onun beri tutuklamak Mart 2023’te Karadağ’da iade edilmeyi beklerken, Karadağlı yetkililer onu ABD’ye mi yoksa Güney Kore’ye mi göndereceğini tartışıyor.

Kripto topluluğu anlaşmaya karışık tepkiler verdi. Bazıları Terraform Labs’ın parayı nasıl iade etmeyi planladığını sorguluyor. Haberler aynı zamanda piyasa hareketlerini de etkiledi: LUNA başlangıçta %22’nin üzerinde kazanç elde etti ancak daha sonra hızla düştü ve son 24 saatte %14’lük bir düşüşle karşı karşıya kaldı.

Devamını oku: Terra (LUNA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Terraform Labs, Do Kwon ve SEC arasındaki anlaşma kripto para piyasası için büyük önem taşıyor. Yasal sorunlar devam ederken, sektördeki herkes bu duruma dikkat ediyor çünkü sonuçlar önemli emsaller oluşturabilir. Terraform Labs ve kurucusu, uzlaşma şartlarını Haziran ortasına kadar tamamlayacak ve sunacak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Shota Oba, https://beincrypto.com/do-kwon-reach-settlement-with-sec/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir