BeinCryptoKriptohaber

Tether, 8.889 BTC Alımıyla Rezervlerini Güçlendiriyor

Tether, dünyanın önde gelen stabilcoin ihraççı, 8.889 bitcoin (BTC) satın alarak rezervlerini önemli ölçüde artırdı.

Tether’in en son satın alımı, toplam Bitcoin rezervlerini 75.000 BTC’nin üzerine çıkardı ve toplam değer 5,3 milyar doları aştı.

Tether’in Bitcoin’i Büyüyen Kucaklaması

Zincirdeki veri Tether’in Bitcoin’i Bitfinex’in sıcak kaynaklarından aldığını ortaya koyuyor cüzdan 31 Mart 2024, 17.21 UTC. İşlem sırasında bu Bitcoin’lerin değeri yaklaşık 627 milyon dolardı.

Geçtiğimiz yıl Tether, Bitcoin varlıklarını gözle görülür şekilde artırdı. Tether ilk olarak Bitcoin varlıklarını açıkladı 2023’ün ilk çeyreğinde. O zamanlar, ‘tether stabilcoin rezervlerinin fazlası’ndan kazanılan ‘kurumsal kârlardan’ düzenli olarak Bitcoin’e %15’e kadar yatırım yaptıklarını da iddia ediyorlardı.

“Dünyanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e yatırım yapma kararı, onun bir yatırım varlığı olarak gücü ve potansiyeli ile desteklenmektedir.” söz konusu Tether’in CEO’su Paolo Ardoino.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

Tether'in Holding Portföyü.
Tether’in Holding Portföyü. Kaynak: Arkham İstihbaratı

Tether’in 2023’ün 4. çeyreğine ilişkin en son doğrulama raporu bu yatırımların finansal etkisine ilişkin daha fazla bilgi sağladı. Rapora göre Bitcoin katkıda bulundu Şirketin konsolide rezervlerine 2,8 milyar dolar. Bu tür finansal manevralar, Tether’in ekonomik durumunu ve operasyonel dayanıklılığını desteklemek için kripto para piyasası dinamiklerinden yararlanma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

Tether, dijital varlıklara yaptığı yatırımların ötesinde, temel teknolojik ve altyapı alanlarını kapsayacak şekilde ufkunu genişletiyor. Şirket farklı alanlara yöneldiBitcoin madenciliği ve yapay zeka (AI) teknolojisi de dahil.

Sonuç olarak, bu stratejik eylem, dijital varlık endüstrisinde çok yönlü bir yatırımcı ve altyapı geliştiricisi olma arzusunun sinyalini veriyor.

Ardoino, “Tether çoğunlukla tek bir ürünle (USDt) tanınırken, Şirket yapay zekadan P2P telekomünikasyona, Bitcoin madenciliğinden yenilenebilir enerji üretimine kadar birçok stratejik sektörde yatırımcı ve altyapı oluşturucu haline geliyor.” yazdı.

Tether verilerinin yapay zeka odağının genişletilmesi Yeni endüstri standartlarını belirlemek için açık kaynaklı, çok modlu yapay zeka modelleri geliştirmek ve yapay zeka teknolojisinde yenilikçiliği ve erişilebilirliği artırmak da dahil olmak üzere birçok temel alana odaklanacak.

Devamını oku: Yapay Zeka (AI) Kriptoyu Nasıl Dönüştürecek?

Tether’in artırılmış Bitcoin rezervleri ve yeni teknolojik alanlara yönelik uygulama genişlemesi, gerçekten de çeşitlendirme ve yeniliğe yönelik stratejik bir dönüm noktasını yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/tether-strengthens-its-reserves-with-8889-btc-acquisition/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir