BeinCryptoKriptohaber

Tether, Bitcoin Madenciliğini Güçlendirmek İçin Bitdeer’e 100 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Stabilcoin ihraççı Tether Holdings Ltd., Çinli milyarder Jihan Wu’nun sahibi olduğu ABD’de listelenen Bitcoin madencilik şirketi Bitdeer Technologies Group’a 100 milyon dolar yatırım yaptı.

30 Mayıs 2024’te Bitdeer, 18.587.360 A Sınıfı adi hisseyi Tether’e sattı. Şirketin her biri 10 dolardan 5 milyon hisse daha satın alma opsiyonu var ve potansiyel olarak 50 milyon dolar daha toplayabilir.

Bitdeer’in Genişleme Planları

ABD, Norveç ve Butan’da veri merkezlerinin işletilmesi, Bitdeer2018 yılında Bitmain’in bir yan kuruluşu olarak kurulan , ekipman tedariki, lojistik, inşaat ve günlük operasyonları yönetiyor. Ayrıca yapay zeka yoğunluklu görevler için gelişmiş bulut yetenekleri sunar. Açıklamaya göre, Bitdeer, bu fonları veri merkezlerini genişletmeye, ASIC tabanlı madencilik platformları geliştirmeye ve genel kurumsal faaliyetleri desteklemeye ayırmayı planlıyor.

“Bitdeer’i, Bitcoin madencilik endüstrisindeki en ileri teknolojiler ve sağlam bir Ar-Ge organizasyonuyla farklılaşan en güçlü dikey entegre operatörlerden biri olarak görüyoruz. Bitdeer’in kanıtlanmış geçmişi ve birinci sınıf yönetim ekibi, Tether’in uzun vadeli stratejik vizyonuyla mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Tether CEO’su Paolo Ardoino, “İlerleyen süreçte birçok önemli altyapı alanında Bitdeer ile yakın işbirliği yapmayı öngörüyoruz” dedi.

Cantor Fitzgerald & Co., işlemin yerleştirme temsilcisi olarak hareket etti. Bitdeer, menkul kıymetleri 1933 tarihli Menkul Kıymetler Kanunu veya eyaletin menkul kıymetler kanunları kapsamında tescil ettirmemiştir, dolayısıyla bunları ABD’de kayıt veya muafiyet olmadan teklif edemez veya satamaz. Şirket, bu tahsisli satışta ihraç edilen hisselerin yeniden satışı için SEC’e kayıt beyanları sunmayı planlıyor.

Devamını oku: Kripto Madenciliği 2024’te Kârlı mı?

Bu anlaşma, Tether’in Bitcoin madenciliğinde önemli bir oyuncu olma arayışında önemli bir adıma işaret ediyor. Geçen yıl şirket Uruguay, Paraguay ve El Salvador’da madencilik tesisleri kurmaya başladı. Taahhüt etti 500 milyon dolar yatırım altı ay içinde.

Tether’in Stratejisi meyvesini veriyor

Ancak madencilik, Tether’in şu anda odaklandığı alanlardan sadece bir tanesi. En büyük stabilcoin ihraççısı aktif olarak çeşitlendirme temel operasyonlarının ötesinde. Nisan ayında şirket dört bölüme ayrıldı: Tether Data, Tether Finance, Tether Power ve Tether Edu. Bu yeniden yapılanma, gelişmekte olan kripto endüstrisinin çeşitli sektörleri üzerindeki etkiyi genişletmeyi amaçlıyor.

Şirketin stratejisi, mali sonuçlarından da anlaşılacağı üzere başarılı olmuştur. İlk çeyrekte Tether rapor edildi önemli kazançlar. USDT’ler Piyasa kapitalizasyonu 111 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı ve merkezi borsalardaki ilk on stablecoin arasında işlem hacminin %77’sini oluşturdu.

Devamını oku: Evden Bitcoin Madenciliği: 2024’te Mümkün mü?

Tether Rezervleri. Kaynak: CCVerileri

Tether’in Bitdeer’e yaptığı yatırım, kripto ekonomisinin gelişiminde stratejik bir adımdır. Şirket, Bitcoin madenciliğini destekleyerek kripto ekosisteminin kritik bir bileşenini güvence altına alıyor. Bu hareket, Tether’in portföyünü çeşitlendirmeye ve Bitdeer ile olan ortaklığında örnek olarak görülen blockchain teknolojisine yapılan yatırımlar yoluyla USDT’nin istikrarını ve güvenilirliğini güçlendirmeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumludur.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Daria Krasnova, https://beincrypto.com/bitdeer-secures-investment-from-tether/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir