BeinCryptoKriptohaber

Tether, Nakit Rezervlerinde En Yüksek Çeyrekte 2,85 Milyar Dolar Kâr Elde Etti

Stabilcoin Tether şirketi, 2023’ün son çeyreğindeki kayda değer başarıları, özellikle de nakit rezervlerindeki ve üç aylık kârlardaki artışı ortaya koyan bir rapor açıkladı.

Bu çeyreğin en yüksek rezerv oranının nakit ve nakde eşdeğer varlıklarda görüldüğü vurgulandı.

Tether Büyük Tutarda Nakit Rezervi Talep Etti

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada Tether’in toplam varlıklarının 97 milyon dolar civarında olduğu ortaya çıktı. Ancak toplam borçları varlıklarından yaklaşık 5,5 milyon dolar eksik.

“Grubun konsolide toplam yükümlülükleri 91.597.732.663 ABD Doları olup, bunun 91.572.956.801 ABD Doları ihraç edilen dijital tokenlarla ilgilidir.”

Tether CEO’su Paolo Ardoino, nakit ve nakit benzeri rezervlerde en yüksek yüzdeye ulaşmanın şirketin likiditeyi sürdürme taahhüdünden kaynaklandığını açıkladı.

2023’ün dördüncü çeyreğinde Tether, yaklaşık 82,06 milyar dolar nakit ve nakit benzerleri olmak üzere 91,6 milyar dolarlık yerel token’a sahipti.

“Tether’in 4. Çeyrek onayı şeffaflık, istikrar ve sorumlu finansal yönetime olan bağlılığımızın altını çiziyor. Nakit ve nakit benzerlerinde en yüksek rezerv yüzdesine ulaşmak, likidite ve istikrara olan bağlılığımızı yansıtıyor.”

Nakit ve Nakit Benzerleri, ABD hazine tahvilleri (Doğrudan ve Dolaylı) VS.  Toplam Tether Tokenları.  Kaynak: Tether
Nakit ve Nakit Benzerleri, ABD hazine tahvilleri (Doğrudan ve Dolaylı) VS. Toplam Tether Tokenları. Kaynak: Tether

Tether Başka Bir Dönüm Noktasına Ulaştı

BeInCrypto kısa süre önce Tether’in Ekim 2023’ten bu yana 13 milyar USDT bastı.

Devamını oku: Tether’ı (USDT) Saklamak için En İyi 7 Kripto Cüzdanı

Böyle bir eğilim, kripto pazarında son birkaç ayda gözlemlenen yukarı yönlü fiyat hareketi ile örtüşüyor.

Tarihsel olarak, büyük ölçekli Tether basım etkinlikleri Bitcoin’deki önemli fiyat artışlarıyla yakından bağlantılıdır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı Ocak ortasından bu yana %10’luk kayda değer bir düşüş gördü; bu da Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı düşüşle hemen hemen aynı dönemde gerçekleşti. 11 spot Bitcoin ETF başvurusunu onayladı.

Son zamanlardaki madeni para basımı, yakın gelecekte potansiyel oynaklık hakkında soruları gündeme getiriyor.

Devamını oku: 2024’ün En İyi Stablecoin’leri Rehberi

Bu arada BM yakın zamanda Tether’in Güneydoğu Asya’daki kripto suçlarında önemli bir rol oynadığını ileri sürdü. Ancak Tether bu iddiayı şiddetle reddediyor.

Tether, BM’nin USDT’nin yasadışı kullanımını göz ardı ederek dar bir şekilde hedef aldığını ileri sürüyor Göz ardı edilen gelişmekte olan ekonomilere destek.

Ancak Tether yakın zamanda gönüllü bir uygulama başlattı. USDT’nin yasa dışı kullanımını engellemek için cüzdan dondurma politikası.

Aralık 2023’te tanıtılan bu özellik, stabilcoin ihraççısının ABD Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Uyruklular (SDN) listesindeki kişilerle ilişkili cüzdanları gönüllü olarak dondurmasına olanak tanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/tether-records-profits-cash-reserves/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir