Crypto BriefingKriptohaber

Tether’in USDT’si Celo Ağına genişliyor

Bu makaleyi paylaş

Tether, finansal katılımı artırmayı ve bireyleri küresel olarak güçlendirmeyi amaçlayan bir hareketle Tether USD (USDT) stablecoin’inin Celo blok zincirinde piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Duyuruya göre Celo’nun mobil öncelikli yaklaşımı ve Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumluluğu, onu Tether’in genişlemesi için ideal bir platform haline getiriyor.

Celo’nun cLabs’taki temel katılımcılarından gelen bir öneri, işlemleri basitleştirmek ve ağın dApp’lerindeki verimliliği artırmak için USDT’nin gaz para birimi olarak kullanılmasını öneriyor. Bunun, mikroişlemleri ekonomik durumları veya konumları ne olursa olsun kullanıcılar için erişilebilir hale getirecek olan yaklaşık 0,001 ABD doları tutarındaki son derece düşük işlem ücretleri de dahil olmak üzere çok sayıda fayda sağlaması bekleniyor. Celo’nun altyapısı, ödemeler, borç verme ve diğer finansal hizmetlere odaklanan çok çeşitli merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.

Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Tether olarak dünya çapındaki kullanıcılara erişilebilir ve güvenilir dijital para birimi çözümleri sunmaya kendimizi adadık” dedi. “Tether USDT’nin gerçek dünya için oluşturulmuş Celo platformuna entegrasyonu, misyonumuzda ileriye doğru atılmış önemli bir adımı temsil edecek. Celo’nun benzersiz yeteneklerinden yararlanarak milyonlarca insan için Tether’in kullanılabilirliğini ve erişilebilirliğini daha da artırabiliriz.”

Hareket, USDT’nin, Opera MiniPay’in Afrika ülkelerindeki ultra hafif stablecoin cüzdanı gibi projeleri de içeren Celo ekosisteminin tamamı için kullanılabilir hale getirerek USDT’nin benimsenmesi ve kullanılması için en uygun ortamı sağlıyor.

USDT, Celo’daki sırasıyla CFA Frangı ve Brezilya Reali’ne sabitlenen Mento’nun eXOF ve cREAL gibi çeşitli istikrarlı varlıklarına katılacak. Bu, havaleler, tasarruflar, krediler ve eşler arası (P2P) ve sınır ötesi ödemeler dahil olmak üzere platformdaki istikrarlı varlıklara yönelik potansiyel uygulamaları genişletir.

Celo’nun SocialConnect ve FiatConnect gibi özellikleri kullanıcı deneyimini daha da geliştirerek USDT ile işlemleri daha kolay hale getirecek. Sabit varlıklar da dahil olmak üzere gaz için ERC-20 tokenleri ile ödeme yapma olanağı, kusursuz bir ödeme deneyimi sunacak.

Celo Kurucu Ortağı ve Celo Vakfı Başkanı Rene Reinsberg, “Stablecoinler ve gerçek dünya varlıklarında (RWA’lar) hızla lider haline gelen Celo ekosistemine Tether USDT’yi davet etmekten heyecan duyuyoruz” dedi. “Bu entegrasyon, herkes için refah koşullarını yaratan dijital bir ekonomi yaratma misyonumuzla uyumlu. Tether USDT’nin yakında Celo’da kullanıma sunulmasıyla birlikte, kullanıcılar hızlı, düşük maliyetli ödemeler için daha da fazla seçeneğe sahip olacak ve dünyanın dört bir yanındaki sıradan kullanıcılara fayda sağlayan sağlam stabilcoin kullanım senaryolarına erişime sahip olacak.”

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/tether-usdt-launches-on-celo-blockchain/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir