BeinCryptoKriptohaber

Tokenizasyon Patlamasında 1 Milyon Dolarlık LINK Hırsızlığı

Arkham Intel, Inferno Drainer kripto hackinin İsviçre yatırım fonu PrismInvest’e ait olduğu iddia edilen fonları çaldığını bildirdi. Inferno Drainer’ın 27 Ocak 2024’te 900.000 $ değerindeki LINK tokenini çekmesi, son durumla ilgili endişeleri artırdı tokenleştirme Boom.

Ünlü bilgisayar korsanlığı grubu Inferno Drainer’ın iki ayrı işlem için “Alchemist63″ten imza aldığı bildirildi.

Kripto Hack’i Neredeyse 1 Milyon Dolar Kaybetti

İsviçre fonuna yapılan saldırının 27 Ocak 2024 sabahı gerçekleştiği bildirildi. Alchemist63 tarafından imzalanan ilk işlem, 400.940 dolar değerindeki LINK’i tüketti. On iki saniye sonra Inferno, Alchemist63’ü kandırarak zincirleri değiştirdi ve LINK’e ek 456.400 dolar aktardı.

Kurbanın adresi, İsviçreli yatırım şirketi PrismInvest’e kayıtlı bir Binance hesabına benziyor. Adres, birkaç yıl içinde Binance’e yaklaşık 300.000 dolar yatırdı.

Tehdit tespit hizmeti Scam Sniffer’a göre Inferno Drainer, geçen yıl Drainer saldırıları yoluyla çekilen 295 milyon doların yaklaşık 81 milyon dolarını çaldı. Son zamanlarda Singapur’daki yetkililer yeni bir yazılım kiti konusunda uyarıldı cüzdan boşaltmayı kolaylaştıran darknet’te satılık.

Saldırı genellikle kullanıcının sahte bir airdrop web sitesine yönlendirildiği bir kimlik avı dolandırıcılığı olarak başlar. Daha sonra cüzdanlarını bağlamaları, hesaplarını doğrulamaları ve akıllı bir sözleşmeyle etkileşimde bulunmaları isteniyor. Kurbanların haberi olmadan, akıllı sözleşmenin tohumları kötü amaçlı kodlarla doldurulmuştur bu onların kripto cüzdanlarını tüketiyor ve kripto karıştırıcılar aracılığıyla akışlarını sağlar.

Devamını oku: Dolandırıcılık Kripto Projesi Nasıl Tanımlanır?

kripto hack tokenizasyonu
Cüzdan Drainer Kimlik Avı Trendleri | Kaynak: ScamSniffer

Kripto güvenlik BlockAid firması şunu söyledi Inferno Drainer birçok yüze sahip merkezi olmayan bir gruptur. Sayısız kişiyi istihdam ediyorlar akıllı sözleşmeler kötü amaçlı kodla tohumlanmış.

“En büyük merkezi olmayan saldırgan gruplarından biri olan Inferno, her biri zincirdeki cüzdan boşaltıcılarına geri bağlanan benzersiz dApp’ler olan yaklaşık 1000 benzersiz alan adını kaydetti.”

Son zamanlarda benimsenen Zincir bağlantı Gerçek dünya varlıklarının (RWA) tokenizasyonu için bir blockchain olarak kullanılması, bu olayı özellikle endişe verici hale getiriyor. Chainlink ile ortak olan şirketler arasında Dünya Çapında Bankalararası Transferler Topluluğu (SWIFT), Associated Press ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu yer alıyor.

Bugün büyük tutucular gördüm BAĞLANTI satın al 4,4 milyon dolar değerinde geçen hafta benzer zincir içi hareketlerbu şunu öneriyor daha da fazla şirket devreye giriyor. Bu artış, güçlü blockchain güvenliği ihtiyacına dikkat çekiyor.

Devamını oku: Chainlink (LINK) Nedir?

Blockchain güvenlik firması Halborn’a göre çok faktörlü kimlik doğrulama anahtarlardan biri ile RWA tokenizasyon güvenliği. Özel anahtar yönetimi, güvenlik stres testleri ve doğru blok zincirinin seçilmesi tokenizasyon güvenliğinin bir parçası.

“Çok faktörlü kimlik doğrulamanın (MFA) uygulanması, tokenizasyon sürecine ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor. Düzenli güvenlik değerlendirmeleri ve testleri, tokenizasyon altyapısındaki güvenlik açıklarını, zayıf noktaları veya potansiyel istismarları belirlemek için hayati öneme sahiptir. [Secure key management] anahtarların yetkisiz erişime veya kurcalamaya karşı korunmasını sağlar. Uygun blockchainin seçilmesi güvenli tokenizasyon için platform çok önemli.”

BeInCrypto, PrismInvest’e ulaştı ancak yayın sırasında henüz bir yanıt alamadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/inferno-drainer-crypto-hack-steals-link/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir