BeinCryptoKriptohaber

TradeStation Crypto, Kayıtsız Kripto Satışlarından Dolayı Suçlamalarla Karşı Karşıya

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uygun bir menkul kıymet lisansına sahip olmadan bir kripto ödünç verme ürünü çalıştırdığı bildirilen TradeStation Crypto’ya karşı suç duyurusunda bulundu.

SEC, TradeStation Crypto’nun kayıt muafiyeti gerekliliklerini karşılayamadığını ve bunun sonucunda ciddi bir para cezasına maruz kalacağını savunuyor.

TradeStation Crypto Ağır Cezalarla Karşı Karşıya

Yakın zamanda yapılan bir açıklama, platformun müşterilere kripto varlıklarının faiz kazanma potansiyelinin reklamını yaptığını ortaya koyuyor. Ancak platformun, bu varlıkların kullanımı üzerinde tek kontrolü elinde tuttuğu açıklandı. gelir.

“TradeStation, faiz özelliğini yatırımcıların faiz kazanmasının bir yolu olarak pazarladı ve “Kripto varlıklarınızı sizin için çalıştırsın” ve TradeStation, yatırımcılara faiz ödemek üzere gelir elde etmek için varlıkların nasıl dağıtılacağı konusunda tam takdir yetkisine sahipti.”

SEC, TradeStation’a 1,5 milyon dolarlık cezanın yanı sıra eyalet düzenleyicileri tarafından uygulanan 1,5 milyon dolarlık ek para cezası verdi. Ancak, uzlaşma anlaşmasının TradeStation’ın SEC’in bulgularını kabul etmesini gerektirmediğini belirtmek önemlidir.

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Ayrıca SEC, TradeStation Crypto’ya karşı bir durdurma ve vazgeçme emri yayınladı.

SEC, son zamanlarda kayıt dışı menkul kıymet satışları nedeniyle kripto şirketlerine kısıtlama getiriyor.

Temmuz 2023’te SEC şunları hedef aldı: akıllı sözleşme denetim şirketi Quantstamp İlk Para Arzı yoluyla 28 milyon dolar topladığı için (ICO) kayıt dışı menkul kıymetler.

Ağustos 2023’te SEC, Los Angeles merkezli medya ve eğlence şirketi Impact Theory’yi bir araştırma yürütmekle suçladı. kripto varlık menkul kıymetlerinin kayıtsız arzı. Eylem, NFT’lere karşı türünün ilk yaptırım eylemiydi.

Devamını oku: 2023 Yılında En Düşük Spread’e Sahip 7 Kripto Borsası

BeInCrypto, firmanın “bir sonraki Disney’i inşa etme” hedefine ulaşması halinde yatırımcılara kâr sözü vererek yatırımcılara cazip geldiğini iddia etti.

Bu hususların her ikisi de hukuki kaygılar doğuruyordu. Howey Testine göre bir kişinin temel özellikleri güvenlik “kâr beklentisini” ve “başkalarının çabalarını” içerir.

Etki Teorisi, NFT’leri abartarak bu tür yorumları önemli ölçüde kolaylaştırmış gibi görünüyordu.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/tradestation-crypto-us-sec-crypto-products/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir