BeinCryptoKriptohaber

TRON (TRX) Fiyatının %20 Düşmesinin Sebebi Bu: Geleceğe Bakış

TRON’lar (TRX) fiyat dinamikleri potansiyel olarak daha düşük bir seviyeye doğru bir hareketi gösteriyor oynaklıkGeçtiğimiz hafta azalan trader faaliyeti bunu vurguladı.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 60 seviyesinde nötr bir seviyeye ayarlandı, bu da TRX’in konsolidasyon aşamasına girdiğini gösteriyor.

TRON Bir Konsolidasyon Aşamasını Gözetliyor

TRX için 7 günlük RSI 84,6’nın en yüksek seviyesinden 60,8’e düştü. Bu, olup olmadığını ölçmek için çok önemli bir ölçümdür. TRON aşırı alım veya aşırı satım var. Şu anda alıcılar ve satıcılar arasında dengeli bir piyasa duyarlılığı ve denge olduğunu gösteriyor ve önümüzdeki potansiyel konsolidasyona işaret ediyor.

Dar bir aralıktaki istikrarlı fiyatların damgasını vurduğu bu konsolidasyon dönemi, önümüzdeki günlerde hakim olması muhtemel dengeli bir piyasa hissiyatına işaret ediyor.

TRX Göreceli Güç Endeksi
TRX Göreceli Güç Endeksi. Kaynak: Santiment.

Aylar süren artan aktiviteden sonra, TRX’te trader sayısında da düşüş görüldü 25 Mart’ta 7,52 milyon adresten 2 Nisan’a kadar 7,38 milyona düşüşle kripto para birimini elinde tutuyor. Bu değişiklik, daha az fiyat oynaklığına doğru bir hareketi işaret ediyor ve potansiyel olarak daha konsolide bir piyasa aşamasına yol açıyor.

Tutulma Zamanına Göre TRX Adresleri.
Tutulma Zamanına Göre TRX Adresleri. Kaynak: Santiment.

TRX Fiyat Tahmini: Yeterli Destek mi?

TRX kısa süre önce 2 Nisan’da death cross olarak bilinen teknik bir model yaşadı. Üstel Hareketli Ortalama (EMA) Genellikle düşüş sinyali olarak görülen uzun vadeli EMA’nın altına düşer. Bu olay, 5 Mart’taki önceki death cross’un ardından %22,34’lük bir fiyat düzeltmesinin ardından geldi.

Bu senaryo göz önüne alındığında, TRX, özellikle RSI’nın 60 seviyesinde konumlanmasıyla bir konsolidasyon aşamasına girebilir. 0,1145 dolarlık destek seviyesi düşerse, TRX düşebilir Aralık 2023’ten bu yana en düşük seviyeye işaret ederek 0,097 dolara doğru ilerledi.

Devamını oku: TRON (TRX) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

TRX Fiyat Tablosu
TRX Fiyat Tablosu. Kaynak: Ticaret Görünümü.

Tersine, yükseliş piyasası hissiyatı TRX’i 0,14 dolarlık direnç seviyesini test etmeye itebilir ve potansiyel olarak bir yükseliş trendi başlatabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Tiago Amaral, https://beincrypto.com/tron-trx-price-consolidation-after-correction/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir