BeinCryptoKriptohaber

TrueUSD Depeg Rezerv Varlıkları Hakkında Ne Açıklıyor?

TrueUSD, bir stabilcoin Tron blockchain’in kurucusu Justin Sun ile bağlantılı olan Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte 0,97 doların altına düştü. Bu depegging, algoritmik stabilcoin FRAX’ın arkasındaki ekibin yeni bir Ethereum toplaması başlatmaya hazırlandığı dönemde gerçekleşti.

Wu Blockchain, son 24 saatte TrueUSD’den çıkışların yaklaşık 141 milyon dolara ulaştığını söyledi. TrueUSD rezervlerini doğrulayan yeni bir rapora rağmen fon çıkışı bir depeg’e neden oldu.

TrueUSD Gibi Paralar Sabitlerini Nasıl Kaybediyor?

TrueUSD’nin piyasa değeri 1,9 milyar dolar olup, bu da onu USDT ve USDC’den sonra beşinci en büyük stabilcoin haline getiriyor. DAIve FDUSD. Tokenin fiyatı henüz iyileşmemişti Bu yazı yazıldığı sırada 1 dolara kadar çıktı.

TUSD depeg rezervleri
TrueUSD/USD Fiyatı | Kaynak: BeInCrypto

Binance TrueUSD kullanımındaki artışı destekledi geçen sene. Haziran ayında Binance, tüm TrueUSD çiftleri için ücretsiz ticareti başlattı. Hareket, borsada BTC ticaret hacimlerinin artmasına neden oldu.

TrueUSD gibi stabilcoinler, bir birim fiat para biriminin değerini korumak için diğer varlıklara dayanır. TrueUSD durumunda, stablecoin ABD dolarına sabitlenmiştir.

Devamını oku: Stablecoin Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kılavuz

Birisi 1 TUSD istediğinde 1$ nakit sağlamalıdır. Daha sonra bir kripto şirketi şunları yapar: bu mevduatı tek bir fiat birimine dönüştürme teknik işi bir blockchain ağında.

Bu dönüşüm gerçekleştiğinde, blok zincirindeki tüm işlemler, alıcının adresinin fiat para biriminin tokenize edilmiş bir versiyonunu tuttuğunu algılar. Elde tutulan tutar, alıcının harcadığı nakitle aynı değerdedir.

Doğru TUSD Rezervleri Neden Önemlidir?

Stablecoin ihraççılarının fona ihtiyacı var Alıcı tokenize edilmiş varlığını nakitle değiştirmek istediğinde. Öyleyse, kripto şirketleri tüm para çekme taleplerini yerine getirmek için rezerv adı verilen likit varlıklara ihtiyaç duyarlar. Glen Goodman’a göreThe Crypto Trader kitabının yazarı,

“Herhangi bir finansal piyasanın verimli olabilmesi için likit olması gerekir. Çok fazla ticaretin devam etmesi gerekiyor, sorunsuz bir şekilde işlemesi gerekiyor.”

Madeni paraya olan talebin artması durumunda piyasa oynaklıkveya stabilcoin ihraççısına güven eksikliği ve ihraççının bir stabilcoin karşılığında bir birim stabilcoin değerinde sağlayacak likit varlığı yok bir birim fiat para biriminin değerinden sapma gösterebilir. Takip etme madalyonun tamamen teminatlandırılmadığına dair iddialar rezervlere göre, TrueUSD rezerv sistemini geliştirdi Çarşamba günü. En büyük stabilcoinlerden biri olan FRAX, Teminata ve bir algoritmaya dayanır değerini 1$’da tutmak.

FRAX ihraççısı Frax Finance, Fraxtal adında yeni bir toplama başlatacak. Ağ Şubat ayının ilk haftasında hizmete girecek. Eğrimerkezi olmayan bir stablecoin borsası, Fraxtal’da dağıtım yapmayı planlıyor.

Devamını oku: Eğri (CRV) Nedir?

TUSD gibi bir stablecoin rezervlerini doğrulamanın neden önemli olduğu konusunda söyleyecekleriniz var mı? ya da başka bir şey? Lütfen bize yazın veya tartışmaya katılın Telegram kanalı. Ayrıca bizi yakalayabilirsiniz Tiktok, Facebookveya X (Twitter).

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/stablecoin-depeg-reveals-reserve-holdings/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir