BeinCryptoKriptohaber

Üç Haftada Kurumlar Bitcoin’in Toplam Arzının %3,3’ünü Elde Etti

Bitcoin borsada işlem gören fonların (ETF’ler) piyasaya sürülmesi, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri ve arzı hakkında tartışmaları ateşledi. Fiyatı üzerinde hemen bir etkisi olmamasına rağmen, kurumsal kuruluşların Bitcoin ETF’lerine dijital varlığı giderek daha fazla biriktirmelerini sağlamasıyla onay, bir geri dönüşü tetikledi.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un da dahil olduğu kurumlar arasında yer alması, perakende yatırımcıların Bitcoin ETF’lerine artan katılımının gelecekteki fiyat artışlarına katkıda bulunacağı yönündeki umutları artırıyor.

Bitcoin ETF Başvuru Sahipleri Bitcoin Arzını Artırıyor

Yakın zamanda yayınlanan bir rapor, birleşik 11 spot Bitcoin ETF’sinin başvuranlar Mevcut Bitcoin arzının yaklaşık %3,3’ünü elinde tutuyor.

Yakın zamanda onaylanan Bitcoin ETF başvuru sahipleri arasında Grayscale, BlackRock, Fidelity, Franklin Templeton, Invesco, VanEck, WisdomTree, Hashdex, Bitwise, Valkyrie ve BZX yer alıyor.

En son habere göre veri Ycharts’a göre şu anda dolaşımda 19,61 milyon Bitcoin var.

Ancak kripto endüstrisinde, yaklaşmakta olan değişikliğin potansiyel etkisine ilişkin spekülasyonlar oldukça fazla. Bitcoin yarılanması Nisan ayında hem fiyat hem de arz açısından.

Her dört yılda bir gerçekleşen bu etkinlik, madencilik ödüllerinin yarıya indirilmesini, dolayısıyla yeni madeni paraların yaratılma oranının azalmasını ve mevcut genel arzın azalmasını içeriyor.

Yayınlandığı tarihte Bitcoin’in fiyatı 42.062 dolardı.

Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık.  Kaynak: BeInCrypto
Bitcoin Fiyat Tablosu 1 Aylık. Kaynak: BeInCrypto

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

Bitcoin ETF’leri İlk Beklentileri Karşılayamadı

10 Ocak’ta SEC, 11 Bitcoin ETF başvurusuna yeşil ışık yaktı ve bu da yakında fiyat artışı beklenmesine yol açtı.

Spekülasyonun aksine, Bitcoin’in değeri onay sonrasında yaklaşık %10 oranında düştü.

16 Ocak’ta SEC Başkanı Gary Gensler, spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasıyla ilgili ironiyi dile getirdi. Böyle olduğuna inanıyor Finansal ürünler Bitcoin ilkeleriyle çelişiyordijital varlığa merkezileştirmeyi getiriyor.

Gensler, bu kararın spekülasyonları artırabileceği ve durumu artırabileceği konusunda uyardı. oynaklık zaten istikrarsız bir pazar.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/bitcoin-supply-institutional-investors-btc-etf/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir