BeinCryptoKriptohaber

Uzman, Kesinti Sonrası Solana Ağının Merkezileştirilmiş Bir Çöp Olduğunu Söyledi

Max Keizer, Solana’nın son kesintisinin ağın “merkezi çöp” olduğunun kanıtı olduğunu söyledi. Bitcoin uzmanı XRP’yi yerleştiriyor, SOLETH, ADA, BNB ve AVAX, yakın zamanda yaşanan TVL artışına rağmen saldırılara karşı savunmasız oldukları için aynı kategoride yer alıyor.

Bitcoin maksimalisti Max Keizer şunları söyledi: Solana kesintisi SOL’un ve ağ üzerinde oluşturulan tüm uygulamaların değerini tehdit ettikten sonra “merkezi çöp” oldu.

Solana Ağı Kesintisi Gelecek Tartışmasını Ateşledi

Dün Solana ağı 9:53 UTC ile 14:57 UTC arasında çöktü. Bu dönemde ağ, işlem bloklarının işlenmesinde ciddi bir bozulma yaşadı. Ağın işlem bloklarını eklemesi milisaniyeler yerine dakikalar sürdü; bu, bir sorun olması durumunda ağa neler olabileceğini taklit eder. %51 saldırı.

Devamını oku: Solana (SOL) Nedir?

Onun başarısızlığı yatırımcıların blockchain’i hurdaya çıkarması gerektiğini düşünen kripto endüstrisinin seslerini rahatsız etti. Den başka Keiser’in merkezileşme eleştirisibir NFT koleksiyoncusu ve eski DeFi “Beanie” takma adını kullanan Bull, dünkü ağ kesintisini düşünüyor son çivi olmalı Solana’nın tabutunda.

“Birkaç yıl önce rutin olarak düşüş yaşadığında Solana’ya şüphe avantajını sağladık. Ancak piyasanın böyle bir beceriksizliğin şimdi kaymasına nasıl izin verebileceğini anlamıyorum. Bu bozuk merkezi VC zincirini aceleyle sıfıra gönderin,” diye düşündü Beanie.

Ayrıca yatırımcıların projeyi reddetmesi nedeniyle tokenin %98 oranında düşmesi gerektiğini savundu. Ona göre blockchain “sıfır değere” sahip ve “MySQL’in daha kötü bir versiyonu”.

Devamını oku: Solana (SOL) 2023 Fiyat Tahmini

Bilgisayar bilimcisi Anatoly Yakovenko’nun ortak kurduğu Solana, 2020’deki ilk işlem bloğunu işlediğinden bu yana on bir ağ kesintisi yaşadı. Bu on birinden yılda en az bir kesinti yaşanıyor 2021’den beri blok üretimi ciddi şekilde bozulmuştur.

Solana Kesinti Etkisi TVL ile Belirtildi

Keizer ve Beanie’nin yorumları Solana ağının sahip olduğu gibi gel son zamanlarda arttı. Ağ eski seviyelerine ulaşmamış olsa da, Solana başvurularındaki artış toplam kilitlenmiş değeri 1,67 milyar dolara çıkardı; bu, ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 300 milyon doların beş katından fazla.

solana ağ tvl kesintisi
Solana TVL | Kaynak: DeFiLlama

Bu rakamlar, kesintilerin daha fazla hizmeti kesintiye uğratma potansiyeline sahip olduğu anlamına geliyor. Daire yakın zamanda euro destekli EURC stablecoin’ini piyasaya sürdü Solana’da, bu yılın sonlarında Kripto Piyasaları varlık tasarısının yürürlüğe girmesiyle daha fazla düzenleme netliği beklentisiyle hareket edildi.

Son zamanlarda ödeme işlemcisi Visa, ağın yüksek işlem hacmini övdü ve bunu bir süreliğine kullandı. stabilcoin yerleşim pilotu. Solana, Visa’ya hizmet verirken başarısız olmak zorunda kalırsa sonuçları geniş kapsamlı olabilir.

2018’de Visa donanım arızası İngiltere, Avrupa ve yurtdışındaki milyonlarca müşteriyi etkiledi. Harcamaları takip ederek fonları geri almaya çalışan harcama yapanlar için baş ağrısına neden oldu.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/solana-centralized-garbage-shut-down/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir