Crypto BriefingKriptohaber

VeChain, dövüşçü eldivenlerini tokenleştirmek için UFC ile iş birliği yapıyor

Bu makaleyi paylaş

VeChain Vakfı ile Ultimate Fighting Championship (UFC) arasında, dövüşçülerin eldivenlerini tokenleştirmeye yönelik bir ortaklık, 12 Nisan’da UFC 300 için düzenlenen küresel basın toplantısında duyuruldu. Bu çaba, kurulu bir yakın alan iletişim (NFC) çipi kullanılarak dövüş verilerinin izlenmesinden oluşuyor. eldivenlerin içinde ve VeChainThor ağını kullanarak geri bildirimleri kaydediyor.

VeChain Vakfı, 2022’den bu yana UFC ile 100 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladı. VeChain Vakfı Aktivasyon Direktörü Fabio Konder, geçen Cumartesi Rio de Janeiro’da gerçekleşen UFC 301 sırasında Crypto Briefing ile blockchain’in dünya çapındaki yerini nasıl aldığını paylaştı. dövüş sporları dünyası.

Konder, “UFC ile sponsorluk anlaşmasını imzaladığımızda bunun doğal bir gelişme olacağı benim için açıktı” dedi. “Sponsorluk anlaşması görünürlükle ilgilidir, ancak Sunny [Lu, VeChain founder] Amaç daha da ileri gitmek ve topluluğa bir platform sunmaktı: bağlantılar oluşturmak, projeleri teşvik etmek ve güçlendirmek. Bir sonraki adımın teknolojik olacağı belli oldu.”

Bu nedenle VeChain Vakfı Aktivasyon Direktörü, Louis Vuitton, Givenchy ve Walmart ile blockchain teknolojisini uygulayarak tedarik zincirini daha sağlam hale getirmeyi içeren önceki işbirliklerine bakarak bunun UFC ile çalışmak için bir yol olabileceğini anladı.

“Verileri blockchain ile takip etmek bizim ekmeğimiz ve tereyağımızdır. Yedi yıl boyunca UFC ile çalıştım ve eldivenleriyle ilgili sorunları olduğunu ve bir inovasyon sürecinin gerçekleştiğini biliyordum. Bu yüzden izleme çipinin bir blockchain kaydıyla birleştirilmesini önerdim.”

Konder’in bahsettiği sorunlar, dövüşçülerin dövüş sırasında ellerini kırmaları ve onu takarken parmakların kolayca açılmasıyla, kazara göze çarpmayı daha duyarlı hale getirmesiyle ilgili. Bu yeni eldiven UFC 302’de kullanılmaya başlayacak.

VeChainThor’a kaydedilen verilerin iki amacı vardır: Birincisi, yeni eldivenlerden gelen geri bildirimleri saklamanın güvenilir bir yolu; İkincisi, çip, akıllı telefonla kolayca doğrulanabilen, değiştirilemez bir token (NFT) olarak kaydedildiğinden, sahte eldivenlerin ikincil piyasada satılmasını önleyecek.

Bu nedenle, UFC dövüşlerinde kullanılan eldivenler artık tokenleştirilmiş bir gerçek dünya varlığı (RWA) haline geldi ve bu da onları fiziksel ve dijital versiyonları olan ‘fijital’ öğeler haline getirdi.

“Bu yeni girişimde, dövüşçüler dövüşten sonra eldivenlerini bağışlayacaklar ve blockchain kaydı, sporcunun dövüş verilerine de sahip olacağı için onu daha güçlü bir hatıra haline getirecek. Diyelim ki Aldo bugünkü dövüşünün ardından emekli oldu. Eldivenin sahibi, Aldo’nun nasıl dövüştüğünü ve ne kadar darbe uyguladığını kontrol edebilecek.”

Ayrıca Konder, VeChain ile UFC arasında sahteciliği önlemeyi ve çalınan eşyaları takip etmeyi amaçlayan başka bir girişimin arka planda geliştirildiğini ancak bunun henüz halka açıklanmadığını açıkladı.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Gino Matos, https://cryptobriefing.com/phygital-fighter-gloves-ufc/

Diğer Yazılar

1 of 4.673

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir