BeinCryptoKriptohaber

ViaBTC, Bitcoin İşlemlerinin Onay Sürecini Hızlandırmaya Yardımcı Oluyor

Editoryal Not: Aşağıdaki içerik BeInCrypto’nun görüşlerini veya görüşlerini yansıtmaz. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Lütfen herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

Şu durumla hiç karşılaştınız mı: Acilen bir Bitcoin işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor, ancak işlemin uzun süre beklemede kaldığını mı fark ediyorsunuz?

Bu durum sadece can sıkıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda orijinal ticaret planınızı ve likiditenizi de etkileyebilir. Aslında bunun nedeni Bitcoin ağ arızası veya sunucunun kapalı kalması değil, mevcut Bitcoin ağının çok aktif olmasıdır. Sürekli olarak yeni işlemler geliyor ve belirlediğiniz ortalama madenci ücretinin artık madenciler için cazip olmamasını sağlıyor. Madenciler daha yüksek ücretler sunan işlemlere öncelik vermeyi ve bunları yeni bloklara dahil etmeyi tercih ediyor.

Para henüz istenen adrese ulaşmamış olsa da başlattığınız işlem kaybolmamıştır; yalnızca Mempool’da geçici olarak kalmaktadır. Bitcoin ağının yoğunluğu devam ederse işlemin onaylanması bir gün veya daha uzun sürebilir. Aşırı durumlarda, bu işlem Mempool’dan silinebilir, bu da işlem başarısızlığına eşdeğerdir ve para size iade edilir. cüzdan.

Şu anda Bitcoin ağının karşılaştığı tıkanıklık sorunu pek de iyimser değil. Mempool verilerine göre onaylanmamış 280.000’den fazla Bitcoin işlemi var ve en düşük madenci ücreti 24,2’ye ulaşıyor doygunluk/vB. Bu aynı zamanda şu anda çeşitli düğümler tarafından belirlenen minimum madenci ücreti standardıdır. 24,2 sat/vB’den düşük herhangi bir işlem, boyutunun kademeli olarak önceden belirlenen eşiğe (300 MB) geri dönmesini sağlamak için Mempool’dan temizlenecektir.

Not: Satoshi, Bitcoin’in minimum birimidir ve 1 BTC = 100 milyon satoshidir.

22 Ocak itibarıyla güncel veriler mempool.space’den geliyor

Bitcoin işlem sıkışıklığı genellikle kripto para sektöründeki boğa piyasalarıyla çakışıyor. Bununla birlikte, BRC-20 protokolü aracılığıyla NFT’lerin yaygın şekilde oluşturulması, tıkanıklığı yalnızca boğa piyasalarında değil, Bitcoin ağında da sabit hale getirdi. Bunun ışığında kullanıcılar, işlemlerin verimli bir şekilde tamamlanmasını sağlamak için Bitcoin işlem onaylarını nasıl hızlandırabilir?

BTC işlem hızlandırıcısı son derece kullanışlı ve etkili bir çözüm sunuyor.

BTC İşlem Hızlandırıcı nedir?

BTC işlem hızlandırıcı, Bitcoin işlemlerinin onay sürecini hızlandırmaya yardımcı olan bir hizmettir. Kullanıcının Mempool’da sıkışan işlemlerinin bir sonraki blok için kuyruğa dahil edilmesi için önceliklendirilebilir, böylece daha hızlı onaylanma olasılığı artar.

Kullanıcılar Google’da BTC işlem hızlandırıcılarını arattıklarında bu hizmetin neredeyse tamamının madencilik havuzları tarafından sağlandığını görecekler. Bunun nedeni, madencilik havuzlarının dünya çapındaki madencilerden hash oranı toplayarak bir ‘hash oranı topluluğu’ haline gelmesi ve artık yeni blok madenciliği işlerinin çoğunu üstlenmesidir. Bir bloktaki işlemleri kaydetme hakkına sahip olan bu hakların çoğunluğuna sahip olan madencilik havuzları, Mempool’da sıkışıp kalan işlemlerin bir sonraki bloğun işlemleri için sıraya alınmak üzere önceliklendirilmesini sağlayarak işlemlerin onaylanmasını hızlandırabilir.

BTC İşlem Hızlandırıcı Nasıl Seçilir?

ANTPOOL, F2Pool ve Binance Pool gibi önde gelen Bitcoin madencilik havuzları, bir hizmet ücreti karşılığında da olsa, Bitcoin ağının tıkanıklık sorunlarını çözmek için BTC işlem hızlandırıcılarını kullanıma sundu. Dünya çapında 66 EH/s’nin üzerinde hashrate’e sahip ve küresel sıralamada dördüncü olan üst düzey bir Bitcoin madencilik havuzu olan ViaBTC, yalnızca ücretli bir seçenek değil, aynı zamanda Saatte 20 ÜCRETSİZ işlem hızlandırma şansıkullanıcılara işlem hızlandırma konusunda daha fazla esneklik sağlar.

ViaBTC’nin BTC işlem hızlandırıcısının 2018 yılında kullanıma sunulduğu ve bu hizmeti tanıtan ilk madencilik havuzlarından biri olduğu anlaşılıyor. Resmi web sitesindeki verilere göre ViaBTC’nin Bitcoin işlem hızlandırma hizmeti, yaklaşık 730.000 işlemin hızlandırılmasına başarıyla yardımcı oldu.

Resmi internet sitesi

Kullanıcıların saat 12 gibi belirli bir zamanda Bitcoin işlem hızlandırmasına ihtiyacı varsa ViaBTC tarafından sunulan ÜCRETSİZ hızlandırma slotlarından birini kapmayı düşünebilirsiniz.

BTC İşlem Hızlandırıcı Kullanımına İlişkin Önlemler

  1. Kullanıcıların, BTC işlem hızlandırıcıları için zorunlu bir alan olan, hızlandırmak istedikleri İşlem Kimliğini (TXID) sağlamaları gerekir. İşlem Kimliği, gönderenin adresi, alıcının adresi, gönderilen tutar ve zaman gibi bilgileri kaydeden, blockchain üzerindeki her işlem için benzersiz bir tanımlayıcıdır.
  2. BTC işlem hızlandırıcıları, genellikle sonraki birkaç blokta işleminizi onaylayarak onay için gereken süreyi azaltabilir. Ancak Bitcoin ağının blok üretimi şansa bağlı olduğundan, bazen daha hızlı, bazen biraz daha yavaş olmak üzere değişken hızlanma sürelerine yol açtığı için anında onay garanti edilmez.
  3. Birçok BTC işlem hızlandırıcısı ücretli hizmetleri için geri ödeme sunmadığından, ilk adım olarak ViaBTC’nin ÜCRETSİZ işlem hızlandırmasını tercih etmek akıllıca bir karar olabilir.
  4. ViaBTC’nin ÜCRETSİZ işlem hızlandırma hizmetinden yararlanırken tek bir işlemin hacmi ≤0,5 KB olmalı ve işlem ücreti oran ≥ 0,0001 BTC/KB olmalıdır. (daha fazla ayrıntı için, buraya tıklayın).

Sorumluluk reddi beyanı

Bu makale sponsorlu içeriktir ve BeInCrypto’nun görüşlerini veya fikirlerini temsil etmez. Biz kurallara sadık kalırken Güven Projesi Tarafsız ve şeffaf raporlama kurallarına uygun olarak, bu içerik üçüncü bir tarafça oluşturulmuştur ve tanıtım amaçlıdır. Okuyucuların bu sponsorlu içeriğe dayanarak karar vermeden önce bilgileri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Advertorial, https://beincrypto.com/viabtc-helps-speed-up-the-confirmation-process-of-bitcoin-transactions/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir