BeinCryptoKriptohaber

Vitalik Buterin Rainbow Staking’i Tanıtıyor

Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, “Rainbow Staking” adı verilen yeni bir staking konseptinin tanıtıldığını duyurdu.

Bu girişim, çift yönlü bir staking mekanizması uygulayarak ağın ekonomik yapısını yenilemeyi amaçlıyor. Yaklaşım, ağır ve hafif hizmetler arasında ayrım yaparak ödüllerin dağıtımını etkileyen bir çerçeve sunuyor.

Vitalik Buterin Ethereum Rainbow Staking’i Tanıttı

Vitalik Buterin açıkladı Rainbow Staking’in iki boyutlu Minimum Uygulanabilir İhracı (2-D MVI) getirdiğini. Bu model, önemli miktarda hisse desteği gerektiren ve ağ operasyonlarında hayati bir rol oynayan ağır hizmetler ile esnekliği ve ağın tercih entropisini artırma yeteneği ile karakterize edilen hafif hizmetler arasındaki ödül tahsisini optimize etmeyi amaçlamaktadır. Bu, çok çeşitli işlem ve etkileşimleri garanti ettiğinden, sansüre dayanıklı bir ağ için kritik öneme sahiptir.

Rainbow Staking’in bir diğer önemli odak noktası da solo stakerların rolünü ve değerini arttırmaktır. Ethereum ekosistem.

Geleneksel olarak gölgede bırakılan daha büyük stake havuzlarıRainbow Staking kapsamındaki solo stakerlar, ağın dayanıklılığına katkıda bulundukları için tanınmaktadır. Daha büyük operatörlerin neden olabileceği olası arızalara karşı tampon görevi görürler. Bu nedenle, bu tür kesintiler sırasında ağ etkinliğinin sürdürülmesinde çok önemli bir rol oynar.

“Rainbow Staking ile, tek başına stake edenlerin kendi şartlarına göre maksimum etkili katılımcılar olduğu ve birçok kişinin imzaladığı hedeflere ulaştığı alternatif bir 2 boyutlu MVI sunuyoruz: Zincirin yürütülmesinde tercihlerini gerçekleştirme yeteneği ile rekabetçi ekonomik getiriler Ethereum Vakfı Araştırma Bilimcisi Barnabé Monnot, örneğin zincirin canlılığının nihai dayanakları veya sansüre karşı direnç ajanları olarak “diye yazdı.

Devamını oku: Ethereum Yeniden Alma: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Rainbow Staking Nasıl Çalışır?
Rainbow Staking Nasıl Çalışır? Kaynak: Eter Araştırması

Bu nedenle Buterin, daha kapsayıcı bir ekonomik modeli teşvik etmek amacıyla, solo stakerların ve küçük operatörlerin katılımını teşvik edecek şekilde ödül dağıtımının ayarlanmasını öneriyor. Bu strateji, rekabetçi modeli tek bir kaynak savaşına odaklanmaktan daha çeşitli ve eşitlikçi bir ekosisteme dönüştürmek için tasarlandı.

Rainbow Staking’in duyurusu, kripto para birimi topluluğu içinde bunun piyasa üzerindeki potansiyel etkilerine ilişkin tartışmalara yol açtı. Ethereum ağı. Destekleyenler, daha geniş bir katılımcı yelpazesinin teşvik edilmesinin daha dayanıklı ve merkezi olmayan bir ağa yol açabileceğini savunuyor.

Ancak eleştirmenler, uygulama zorlukları ve istenmeyen sonuçların potansiyeli hakkında sorular ortaya atıyor. Özellikle ağ ile ilgili güvenlik ve solo ve havuzlanmış stake etme arasındaki dinamikler.

“Teklifinizin gördüğüm en büyük dezavantajı karmaşık olması, taşınması zor, [and] ikinci dereceden etkileri tahmin etmek zordur. İlk iki noktanın net bir spesifikasyon tanımlamaktan başka bir alternatifi olmayabilir. Son olarak, tokenize iddialar, yeniden hisselendirme vb. alanlarda daha fazla araştırma yapılmasını tavsiye ediyorum,” diyen Succinct Kurucu Mühendisi Matt Stam, söz konusu.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bu yeni staking modelinin tüm sonuçları henüz görülmese de, bunlar Ethereum’un büyümesini ve sürdürülebilirliğini destekleyen yenilikçi çözümler keşfetme çabalarını yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/vitalik-buterin-ethereum-rainbow-staking/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir