BeinCryptoKriptohaber

Vitalik Buterin’in Metaverse Hakkında Şüpheci Olması Nedeni

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın zamanda Metaverse’ye yönelik şüphelerini dile getirerek mevcut algısını ve pazarlamasını eleştirdi.

Seul’deki BUIDL Asya konferansına katıldığı sırada Buterin, Metaverse’nin yaygın anlayışına meydan okuyarak endişelerini açıkladı.

Vitalik Buterin’e göre Metaverse, merkezi olmayan bir sanal dünya olarak tasavvur ediliyor. Temel olarak sürükleyici sosyal deneyimleri, avatarları, artırılmış gerçekliği (AR) ve blockchain teknolojisini içermesi gerekiyor.

Ancak Buterin bu durumu eleştiriyor. Metaverse’nin mevcut temsiligenellikle somut bir üründen çok bir marka olarak algılandığını savunuyor.

“Metaevren çok kötü tanımlanmış şeylerden biri. Genellikle bir üründen çok bir marka adı olarak görülür. Herkesin katılabileceği ve parçası olabileceği soyut bir sanal evren fikri var gibi görünüyor ve bu sanal evren aslında kimseye ait değil. Çoğunlukla ihtiyaçların daha basit olduğu, dizüstü bilgisayar olmadan dizüstü bilgisayar istemeye benzer şekilde sanal gerçeklikle ilişkilendirilir. Buterin, “Çok kullanışlı ama tam tersi değil” dedi.

Buterin’in bakış açısı dijital dünyanın çeşitli unsurlarının entegre edilmesinin gerekliliğine ışık tutuyor. Bunlara Metaverse’nin yeteneklerini tam olarak gerçekleştirmek için kripto para birimi, VR, AR ve yapay zeka (AI) dahildir. Bu bileşenleri anlamlı bir şekilde birleştirerek gerçekten kapsayıcı ve merkezi olmayan bir sanal ortamın kilidini açabileceğine inanıyor.

Devamını oku: Köprüler Kurmak: Sanal Dünyaları Metaevrene Bağlama

Ayrıca Buterin, ana akım benimsemeyi sağlamada hesap soyutlamanın önemine değindi. Hesap soyutlamanın başarılı olması için aşağıdakiler arasında doğru dengeyi bulması gerektiğine dikkat çekti: güvenlik ve kolaylık. Bu, Ethereum’un hala iyileştirmeler için çabaladığı bir alandır.

Buterin’in eleştirisi şunu hatırlatıyor: Metaverse’nin gelişimi hala erken aşamadaiddialı vizyonuna ulaşmak için çok fazla çalışmaya ihtiyaç var.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ali M., https://beincrypto.com/vitalik-buterin-questions-metaverse-future/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir