BeinCryptoKriptohaber

Vivek Ramaswamy, Trump’a CBDC’ler Konusunda Tavsiye Verdiğini Söyledi

Devam eden seçimlerde eski başkan adayı Vivek Ramaswamy, Donald Trump’a desteğini bir kez daha dile getirdi. Kendisi, diğerleriyle birlikte Trump’a merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili potansiyel riskler hakkında tavsiyelerde bulunmada rol oynadığını açıkladı.

Ramaswamy, medyanın Donald Trump’ı yanlış tanıttığını ve CBDC’leri hükümetin vatandaşları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması için özgürlüğe yönelik bir tehdit olarak etiketlediğini söylüyor. Ona göre CBDC bizi bu endişe verici yöne yaklaştırıyor.

Ramaswamy Trump’ın Arkasına Destek Veriyor

Bloomberg’e yakın zamanda yapılan bir röportajda Ramaswamy, ABD’de CBDC’nin uygulanmasının hükümetin artırılmış yetkiye sahip olma potansiyelini ortaya çıkaracağını ve onlara vatandaşlara kısıtlamalar getirme olanağı tanıyacağını açıkladı. banka hesaplarını etkiliyor.

“Bunun bu ülkede özgürlüğe yönelik bir tehdit olduğuna inanıyorum çünkü Çin gibi yerlerde gördüğünüz gibi, hükümetin onaylamadığı bir şey söylerseniz veya yaparsanız, hükümetin dolarlarınızı silmesi için bir mekanizma yaratıyor.”

Vivek Ramaswamy Bloomberg Televizyonunda konuşuyor. Kaynak: Bloomberg/Youtube

Trump’ı bu konuyu araştırmasından ötürü övdü CBDC’lerin ayrıntıları ve kendisinin ve başkalarının tavsiyelerine açık olmak. Ayrıca Trump’ın son mitingine katıldığını ve burada karşıt CBDC’lerin “doğru cevabı” verdiğini belirtti.

Üstelik Trump’ın ülkede ifade özgürlüğü konusundaki olumlu tutumunu yineleyerek bunun mevcut yönetimde olmadığını ileri sürdü.

“Ayrıca onu ifade özgürlüğü ve ifade özgürlüğünün değeri hakkında konuşurken de gördüm; Demokratların terk ettiği bir şey bu, bence ezici bir seçim zaferinin anahtarlarından biri olacak.”

Ramaswamy Seçim Yarışından Çekildi

23 Ocak’ta BeInCrypto, Trump’ın şunları yapacağını söylediğini bildirdi: CBDC’ye “asla izin verme” beş gün önce. Para biriminin “hükümet tiranlığının” bir aracı olacağını söyledi.

Bu arada Ramaswamy’nin tutumu bir süredir değişmedi. Haziran 2023’te Amerikan Ekonomik Araştırma Enstitüsü, Ramaswamy’nin bu teklife “kesinlikle hayır” dediğini aktardı. giriiş Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir CBDC’nin

Devamını oku: Hindistan’ın CBDC’sine İlişkin Kapsamlı Bir Kılavuz

Ancak 16 Ocak’ta BeInCrypto, Ramaswamy’nin seçim yarışından çekilecek.

Iowa’daki GOP kurultay oylarının yalnızca %8’ini alan Ramaswamy, güçlü bir “Önce Amerika” adayının gerekliliğini kabul ederek eski Başkan Donald Trump’ı desteklediğini açıkladı.

Devamını oku: Fiat Para Birimi Nedir? Kripto Paralardan Ne Kadar Farklı?

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/vivek-ramaswamy-donald-trump-cbdc/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir